Mať krásne, zdravé vlasy a k tomu perfektný účes je snom všetkých žien. Niektoré strihy sú vhodné len pre určite typy vlasov, ďalšie sa hodia výlučne k adekvátnemu druhu tváre. Samotnú hrivu často dopĺňa ofina, ktorá môže oživiť vzhľad. Hodí sa preto k tomu vášmu alebo je lepšie nosiť účes bez nej?

Predtým ako sa pozrieme na to, ku ktorým typom tváre sa ofina hodí, povedzme si ešte niečo o nej. Móda bola a je rôzna, neustále sa mení, prípadne vracia. V kurze sú však ustavične dlhé ofiny, ktoré padajú do očí, ale tiež klasické tupé strihy tvarované dopredu či začesávané šikmo na stranu. Ako a či ju budete nosiť ostáva na vašom slobodnom rozhodnutí, tu je však malá pomôcka, ktoré z vás si ju môžu dovoliť a ktoré by sa jej mali zriecť.

Najľahšie to máte vy, čo ste získali oválnu tvár. Môžete si tak dovoliť ofinu a to v akomkoľvek strihu. Rovnú, začesanú na stranu, hustú i preriedenú, všetko je dovolené. Oživí vzhľad a ak sa chcete vyhnúť monotónnosti, môžete ju striedať a česať tak, ako sa vám to práve hodí alebo akú máte náladu.

K okrúhlej tvári sa hodí taká, ktorá je sčesaná dopredu, lepšie však urobíte ak si ju necháte narásť trochu dlhšiu a vyhnete sa jej krátkym alternatívam. Voľte asymetriu pred rovným presným zastrihnutím, ktoré by vašu tvár opticky ešte viac rozšírilo.

Hranaté tváre sa môžu tešiť zo strapato ostrihanej ofiny taktiež asymetrického vzhľadu. Postará sa o zjemnenie jej čŕt, takže pomocou nej môžete vytvárať zaujímavé triky a klamy.

Je napriek tomu ofina dobrou voľbou pre všetky dámy? Aj keď máte tvár stvorenú na to, aby samotný účes dotvárali aj vlasy, ktoré zakrývajú čelo, nie vo všetkých prípadoch sa táto výhoda dá využiť. Svoju úlohu tu totiž zohráva aj kvalita a druh samotných vlasov. Preto by ste si ju mali odoprieť vy, ktoré ich máte často mastné. Ofina mastnotu veľmi rýchlo prezradí a upozorní na ňu ešte viac.

Takisto dámy s riedkym typom vlasov by ju nemali voliť, pretože taktiež upozorní na tento nedostatok, čo by ste určite nechceli. Ak ste obdarovaná krásnymi kučerami, užite si ich, ale bez ofiny. Jednoducho to vo vašom prípade nie je možné a mali by ste s ňou iba zbytočné komplikácie.

Nie každej žene účesy s ofinou pristanú. Niektoré v nej vyzerajú maximálne štýlovo až sexi, iným spôsobujú horší look, čo nepridáva na sebavedomí. Je na vás, ako sa rozhodnete, ak ale využijete základné pravidlá, určite nič nepokazíte.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!