Možno práve vy bojujete počas svojho života s množstvom chorôb, ktoré vám otravujú a znepríjemňujú dni. Ležať doma v horúčkach, prípadne sa veľmi ľahko nakaziť nie je nič príjemné a nejde pritom iba o zaťaženie vášho organizmu, ale odráža sa to aj vo vašej celkovej nepohode. Z veľkej pravdepodobnosti je na príčine váš oslabený imunitný systém, ktorý neumožňuje, aby vaše fyzické zdravie bolo neustále aktívne. Práve preto je na čase pozrieť sa, ako sa ho dá posilniť a čo môžete urobiť preto, aby ste zabránili tak častým a nepríjemným chorobám vo vašom tele.

Hlavnou úlohou imunitného systému je rozpoznávať škodlivé látky, ktoré ohrozujú vaše zdravie a chrániť tak organizmus proti ich pôsobeniu. Ak je oslabený, nedokáže svoju funkciu vykonávať, čo sa prejaví častejším výskytom chorôb. Jeho činnosť však ovplyvňuje niekoľko faktorov ako napríklad genetika, životospráva či prísun vitamínov. Preto by ste jeho dôležitej úlohe vo vašom tele mali trošku napomôcť. Pritom to vôbec nie je zložité, stačí sa iba prekonať a mať pevnú vôľu. Odmenou za to vám bude pevnejšie zdravie a obmedzenie užívania liekov.

Veľmi významnou podpornou činnosťou imunitného systému je aktívny šport. Ak sa mu budete venovať trikrát do týždňa, zakrátko docielite posilnenie zdravia a to nielen fyzického, ale aj psychického. Veľmi prospešný je beh, ale je len na vás, pre aký druh športu sa rozhodnete.

Čo tak otužovať? Nie je to vaša záľuba? Tak sa prekonajte a účinné výsledky pocítite už za niekoľko dní. Snažte sa pri sprchovaní striedať teplú vodu so studenou, pomôžete tak nielen odolnosti vášho organizmu, ale nebudete sa pri zhoršení počasia cítiť tak uzimene a prestanete siahať pri letných výkyvoch teplôt po mikine.

Zvýšte prísun probiotických kultúr do vášho tela. Nachádzajú sa v jogurtoch a špeciálnych jogurtových nápojoch. Baktérie, ktoré tieto výrobky obsahujú sú veľmi potrebné pre každú z nás a nie je to len predmet reklám, ale skutočne sa starajú o zvýšenie imunity. Pomôcť svojmu telu môžete aj dostatočným prijímaním vitamínov v podobe ovocia a zeleniny, z ktorých si dnes môžete vyberať úplne slobodne.

Nakoniec nezabúdajte odbúravať stres a v čo najväčšej možnej miere sa mu vyhýbajte. Aj keď to v dnešnej dobe asi ani nie je možné, predsa existujú špeciálne relaxačné cviky, ktoré vám pomôžu pri prekonávaní tohto problému. Pamätajte však na to, že stres významne ovplyvňuje vaše zdravie a vy máte veľkú moc usmerňovať vašu celkovú fyzickú pohodu. Ak sa chcete vyhnúť neustálym zoslabovaním v podobe vysokých horúčok a ležaním v posteli, skúste podporiť svoj obranný systém. Odmenou vám bude viac šťastných dní s rodinou a priateľmi a menej chémie, ktorou by ste v opačnom prípade museli podporovať vaše telo.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!