Trh s kontaktnými šošovkami ponúka niekoľko druhov, najmä čo sa týka dĺžky nosenia. Zo všetkých typov sú najvýhodnejšie tie, ktoré môžete využívať jeden rok. To znamená, že počas jedného roka nosíte ten istý produkt, ktorý nemusíte obmieňať za iný. Sú však tieto šošovky naozaj tak výnimočné alebo sa za ich jedinečnosťou ukrýva aj nejaký ten háčik?

Tak ako všetky ostatné očné pomôcky s kratšou frekvenciou nosenia, aj tie ročné majú svoje pozitíva a negatíva. Ak ste sa rozhodli, že budú pre vás najvhodnejšie, mali by ste vedieť, že pri nich hrozí väčšie riziko vytvorenia infekcie v oku. Podľa optometristky Renáty Pacanovej: „ Ich veľkou nevýhodou je množenie sa baktérií, ktoré sa na nich usadzujú vplyvom dlhodobého používania. Po roku je šošovka znečistená, môže spôsobovať zápal.“

Odborníci odporúčajú ich využívanie najmä tým skúsenejším, ktorí si už na ne zvykli a v ich nosení nie sú žiadni nováčikovia. Pri týchto typoch sú celkové nároky na údržbu podstatne vyššie, práve kvôli väčšej pravdepodobnosti ochorení, v porovnaní s tými na kratší čas. Starostlivosť o ne je nevyhnutná aj v prípade, ak šošovky nepoužívate a denno – denná hygiena je základom. Preto nezabúdajte čistiť puzdro a meniť roztok, aby sa nerozmnožovali baktérie.

Ročné kontaktné šošovky sa môžu nosiť po celý rok a táto perióda začína plynúť od ich otvorenia a začatia nosenia. Nepoužívaním neušetríte ani samotné pomôcky, čas alebo peniaze. Jednoducho ak uplynie rok, musíte ich vyhodiť. Keďže ide o kontaktné šošovky určené na dlhodobé využívanie, vyrobené sú z tvrdšieho materiálu, čo môže spôsobovať nepríjemnosti pri nosení, najmä u citlivejších ľudí. Optometristka Renáta Pacanová ďalej upozorňuje: „ Ak pri ich využívaní nastane v oku zápal, je nutné ich vyhodiť a zakúpiť nové.“ Cenovo sú najlacnejšie, napriek tomu sú stále menej populárne. V každom prípade sú dostupné v dioptrickej aj nedioptrickej forme. Práve kozmetické šošovky určené pre vylepšenie imageu môžu byť maximálne vhodné pre ich využívanie na dlhšiu dobu. Jednými z nich sú aj ColourVUE Crazy Lens, ktoré nájdete v internetovom obchode vasesosovky.sk. Tieto farebné ročné šošovky spoľahlivo prekryjú vašu prirodzenú farbu očí a môžete sa tak otvoriť akejkoľvek zmene. V ponuke sú v 33 farbách, takže stačí si len vybrať. Zaručená vzdušnosť a bezpečnosť je overená mnohými zákazníkmi, kontakt farbiva s dúhovkou je absolútne vylúčený.

Ak sa teda zamýšľate nad vhodnosťou týchto dlhšie využiteľných šošoviek, určite by ste mali zvážiť vaše doterajšie skúsenosti, účel ich použitia a samotný zámer. A nezabudnite na hygienu. Aj nepoužívané musia prechádzať pravidelným čistiacim procesom.

Pripravené v spolupráci s internetovým obchodom VašeŠosovky.sk.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!