Zmeniť alebo zvýrazniť svoj vzhľad už nemusíte iba pomocou trendy oblečenia, prípadne módnych doplnkov. Dnes si už môžete svoj image vylepšiť aj inou farbou očí. Dá sa to zrealizovať úplne jednoducho, prostredníctvom farebných kontaktných šošoviek.

Nie ste spokojná so svojou farbou alebo ju túžite ešte viac zvýrazniť? Žiaden problém. V súčasnosti je na trhu dostupných niekoľko druhov kontaktných šošoviek, ktoré umožňujú zmenu sfarbenia dúhovky. Ak premýšľate nad výraznou premenou, zvoľte si krycie šošovky. Vaša túžba po modrých, zelených či gaštanových očiach sa môže stať realitou. Je dobré si ale uvedomiť, že úspech stopercentného prekrytia nie je zaručený pri výraznej zmene. Najmä ak ide o zmenu z tmavej farby na svetlú. Ak ich teda máte tmavohnedé a želáte si ich mať svetlomodré, krycí efekt nemôže byť dokonalý, pretože aj samotné, prirodzené zafarbenie vašich očí vo veľkej miere ovplyvňuje želaný výsledok.

Kontaktné šošovky, ktoré zvýrazňujú dúhovku sa v odbornej terminológii volajú tónovacie. Oči tak pôsobia výraznejšie a atraktívnejšie. Keď budete kupovať takéto šošovky, mali by ste dbať na to, aby ich farba čo najviac zodpovedala tej vašej.

Farebné kontaktné šošovky sú dostupné v rôznych farebných kombináciách a odtieňoch. Ich výber závisí od priania zákazníka. Sú vhodné pre ľudí so zrakovou vadou, ako aj pre zdravých ľudí. Predávajú sa v dioptrickej aj v kozmetickej forme.

Ak ste otvorená akejkoľvek zábave a výstrednosti, v ponuke sú aj tzv. „crazy šošovky“. Pomocou nich môžete získať napríklad mačací pohľad alebo iné bláznivé efekty, vhodné pre rôzne zábavné príležitosti.

Farbu šošoviek je dobré vyberať u lekára alebo optometristu, v prípade dioptrickej alternatívy je nevyhnutné poradiť sa o ich využívaní s odborníkom. Pri ich kúpe platí rovnaká zásada, ako pri klasických šošovkách. Keďže ponuka je bohatá, ich cena je takisto rôzna. Napriek tomu však kúpa lacných kontaktných šošoviek nemusí byť vždy najideálnejšia. Je preto správne venovať ich hľadaniu trochu viac času. Určite by bolo zmysluplným krokom zistiť, prečo sú niektoré z nich lacnejšie a iné drahšie. Niekedy to totiž závisí od ich kvality, inokedy od výrobcu a samotného dodávateľa. Ak však chcete ušetriť a zároveň zatraktívniť svoj pohľad, môžete zvoliť kvalitné a pritom lacné kontaktné šošovky, ktoré si zadovážite pomocou rozličných akcií alebo výhodných ponúk. K dispozícii sú vám aj internetové obchody, kde môžete nájsť často zaujímavé zľavy. Preto sa s ich kúpou netreba až tak ponáhľať, keďže trend farebných šošoviek je vecou módy, nie zdravia.

Pripravené v spolupráci s internetovým obchodom VašeŠosovky.sk.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!