Rozhodli ste sa vymeniť okuliare za kontaktné šošovky? V takom prípade vám gratulujeme k radikálnej zmene. Pri ich nosení určite oceníte ich kvality a stanú sa tak nenahraditeľnou pomôckou vášho zraku. Ale ak predsa len existujú isté obavy z ich použitia, nepoddávajte sa im. Správnym a zodpovedným prístupom môžete aj menšie prekážky zvládnuť bez problémov. Tak teda, ako začať?

V prvom rade je veľmi dôležité, aby ste sa ohľadom nosenia šošoviek poradili s vaším kontaktológom. Na základe vyšetrenia, ale aj po rozobratí vašich požiadaviek a predstáv dokáže najlepšie poradiť, prípadne poskytnúť vhodné rady. Poučí vás o všetkých rizikách, preberie s vami starostlivosť o ne, ukáže vám ako ich aplikovať a následne vyberať z očí, ale hlavne zvolí ten najvhodnejší produkt pre vás. Ak by ste sa rozhodli celú túto procedúru uskutočniť na vlastnú päsť, mohli by ste neskôr čeliť množstvu zdravotných problémov, prípadne by želaný výsledok nebol vôbec splnený. Mať svojho očného špecialistu je aj počas samotného nosenia kontaktných šošoviek veľmi potrebné, pretože v prípade akýchkoľvek problémov vám môže najlepšie poradiť a usmerniť ich prípadné ďalšie nosenie.

Keď začíname so šošovkami, musíme si uvedomiť, že ide o predmety, ktoré sú súčasťou očí, preto si celková manipulácia s nimi vyžaduje obrovskú dávku zodpovednosti. Hlavnou zásadou je čistota a dezinfekcia, preto čisté ruky pri narábaní s nimi, ako aj pravidelné čistenie samotných pomôcok sú základom.

Mnohí ľudia sa obávajú toho, ako ich budú aplikovať do očí a ako v nich budú znášať cudzie teleso. Dnešná pokročilá doba už prináša tak vyvinuté produkty, ktoré v očiach nespôsobujú žiadnu prekážku a ich aplikácia je veľmi jednoduchá. Ak sa to už raz naučíte, nebude to v budúcnosti predstavovať žiaden problém a stanú sa súčasťou bežného života. Je ale potrebné dávať pozor pri kontakte s nimi, aby sa nepoškodili alebo inak nenarušili, aj keď sú už dnes vyrábané z pevných materiálov. Aj strach z možných problémov pri ich nosení sa dá ľahko prekonať. Ak ste pod dohľadom špecialistu, nie je dôvod na paniku. V prípade pretrvávajúcich problémov, jednoducho používanie kontaktných šošoviek na určitý čas prerušíte.

Nezabúdajte však na okuliare a určite ich nevyhadzujte. Zídu sa vám v prípade prerušenia nosenia šošoviek alebo ak si budete chcieť od nich oddýchnuť. Zmenu medzi týmito dvomi očnými pomôckami na úpravu zraku pocítite ihneď. Lepšie periférne videnie, žiadne obmedzenia ani zahmlievania. Preto nemajte strach z nového spôsobu videnia a urobte prvý krok k tomu, k čomu ste sa práve rozhodli. V prípade nepriaznivých účinkov sa vždy môžete vrátiť k používaniu okuliarov, no prečo však nezlepšiť kvalitu života, ak to je čo len trochu možné.

Pripravené v spolupráci s internetovým obchodom VašeŠosovky.sk.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!