Posteľ si vyberajte tak, aby spájala maximálne pohodlie zaručujúce zdravý spánok, praktickosť a samozrejme pekný dizajn. Znie to celkom jednoducho, že?  Avšak keď začnete pátrať po vašej vysnívanej  posteli, zistíte, že až také jednoduché to nie je. Druhov postelí je totiž skutočne mnoho. Pozrite sa s nami aspoň na tie základné.

Drevené, kovové, čalúnené
Ak nepatríte k experimentátorom alebo k ľuďom, ktorí majú neobmedzený rozpočet, tak sa určite nebudete pozerať po extravagantných posteliach vyrobených z netradičných materiálov, akými sú napríklad plast alebo sklo (áno, aj také postele sa dajú zohnať v dizajnérskych štúdiách!), ale budete sa pravdepodobne rozhodovať medzi kovovou posteľou jednoduchých čistých tvarov alebo romantického kovania, klasickou  drevenou posteľou,  alebo extravagantne modernou čalúnenou posteľou – na výber budete mať luxusné materiály, akými sú koža, koženka alebo moderné farebné látky.

Akú veľkú?
Pri výbere konkrétnej postele je nutné vedieť, aké rozmery budú najvhodnejšie a do akej izby sa chystáte posteľ umiestniť. Jednolôžko je vhodné pre mladších ľudí, alebo do malých izieb – vhodnou alternatívou je rozťahovacia posteľ (ak na nej plánujete spať dlhodobo uprednostnite kvalitu spania pred kvalitou sedenia). Pre deti sa vyrábajú špeciálne veľkosti postelí a to tak pri klasických posteliach, ako aj posteliach poschodových či tvarovaných napríklad do obľúbených postavičiek z animovaných filmov. Ak zariaďujte spálňu, budete hľadať dvojlôžko. Rozhodnite sa, či uprednostníte matrac v celku, alebo samostatný matrac pre každého partnera.

Jednolôžko: najpoužívanejší rozmer: 90 cm x 200 cm (zoženiete aj 80 cm x 200 cm)
Dvojlôžko: najbežnejší rozmer: 180 cm x 200 cm (zoženiete aj šírky od 140 cm do 200 cm a dĺžky od 200 cm do 220 cm)
Detské postele: 80 cm x 140 cm

Pridané funkcie postele
Základnou funkciou postele je zaručiť tomu, kto na nej spí, zdravý a kvalitný spánok. Ale funkcií je samozrejme viac. K najtypickejšej požiadavke mnohých ľudí patrí úložný priestor postele. Tu by sme vás radi upozornili na to, že posteľ má odvetrávať. Dnes sa už neodporúča zaskladniť priestor pod posteľou, pod matracom je rošt postele alebo aspoň priedušná doska a tie majú umožniť prúdenie vzduchu, ktorý odvádza vlhkosť z matraca počas spánku. Ak potrebujete získať nejaké miesto navyše, tak hľadajte posteľ s širším zadným čelom postele, ktoré v sebe (alebo za sebou) ukrýva úložné miesto. A ak hľadáte niečo extra, tak sa popozerajte po polohovateľnom rošte – na výber budete mať mechanicky polohovateľný rošt alebo rošt polohovateľný pomocou elektromotora.

Extra tip: Nezabudnite na to, že nech je samotná konštrukcia postele akokoľvek krásna a dokonalá, najpodstatnejším prvkom postele vždy zostane matrac.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!