Taliansko má približne 450 ostrovov, aj by to Taliani presne spočítali, no radšej si idú dať skvelé cestoviny a pohár vína a potom na takéto veci už nezvýši čas. No čo sa celkom presne vie, je, že Sicília je najväčší ostrov v Stredozemnom mori a teda aj v Taliansku. Najväčší a najslnečnejší, pretože napríklad v takom Palerme, hlavnom meste Sicílie, svieti slnko 2490 hodín ročne. Príliš abstraktné číslo? Lepším príkladom bude, keď sa povie, že v Palerme sa zobudíte do slnečného rána 228-krát za rok a 227-krát idete spať počas jasnej noci.

palermo-327037_640

Čím je Sicília výnimočná

Okrem slnečných dní sa Sicília môže pochváliť aj najväčším počtom pamiatok zaradených v zozname UNESCO. Ak ste tu ešte neboli, pripravte sa na to, že tento ostrov je úplne iný ako zvyšok Talianska. Aj dnes tu stretnete ľudí v tradičných sicílskych čiapkach, ktorých ste isto videli v Krstnom otcovi, keď sa Al Pacino ukrýval práve na Sicílii. Miešajúca sa vôňa citrovníkov, olivových hájov a sviežeho morského vzduchu zariadi, aby ste sa do tohto miesta zaľúbili. Slnečná dovolenka na Sicílii vás dostane.

Miesta, ktoré musíte navštíviť

Sicília vám prinesie plný košík miest, z ktorých by ste najradšej navštívili všetky. Určite nevynechajte návštevu Etny, najvyššej aktívnej sopky v Európe. Povedala si, že takémuto krásnemu miestu nebude robiť zle, a tak dnes iba podriemkava a nechŕli lávu. Ďalším miestom, ktoré nesmiete vynechať, je slnečné Palermo, v minulosti centrum sicílskej mafie a dnes? Krásne mesto plné architektonických skvostov, zrúcanín a atmosféry. Najlepšie, čo tu môžete urobiť, je obliecť si voľné letné šaty, obuť si pohodlné topánky a túlať sa uličkami. Nevynechajte ani Syrakúzy, Cataniu či Taorminu. Ideálne by bolo, keby ste mohli precestovať Sicíliu úplne celú.

Septembrová návšteva je ideálna

Ak si chcete Sicíliu vychutnať čo najviac, určite sa rozhodnite pre dovolenku v septembri. Nie, nebudete ju mať celú pre seba, no turistov tu bude rozhodne menej, miestni budú uvoľnenejší a srdečnejší. Spoznať pravý taliansky la dolce vita vám pomôže cestovná kancelária Koala.