Výsledky v chudnutí vo veľkej miere ovplyvňuje psychika. Ak sa snažíte pár kíl schudnúť a nedarí sa vám, problém hľadajte predovšetkým vo svojom psychickom stave. Psychika je jav, ktorá odráža skutočnosť špecifickým spôsobom vo forme pocitov, predstáv a myslenia. Chudnutie začína a končí v hlave a myšlienky majú vplyv na dobrý zdravotný stav človeka. Pokiaľ sa chcete zbaviť obezity, aj tu hrá veľkú rolu sila myšlienok. Ak zmýšľate negatívne, vymýšľate si rôzne katastrofické scenáre ako: „Skúsim to, ale dlho nevydržím“ alebo „Nemám šancu toľko kilogramov schudnúť.“ Pozitívne myslenie vedie človeka k pozitívnemu výsledku, k vysnívanej postave, s čím súvisí určenie si reálnych cieľov. Schudnúť rýchlo za týždeň 5 kíl je nereálne a hrozí tzv. jojo efekt, t.j. návratnosť stratených, ale aj pár kíl navyše. Určite si radšej pomalšie, ale trvalé zhadzovanie nadbytočných kíl, ktoré sa nevrátia, čím vás pozitívne myslenie neminie, keďže uvidíte reálne výsledky.

Nikdy nezačínajte s chudnutím v akomkoľvek strese. Keď vás niečo trápi, či už pracovná záťaž alebo problémy vo vzťahu, nie ste schopné začať s obmedzovaním sa v strave a zvýšeným pohybom, keďže na to nemáte energiu a náladu. Tým sa len viac dostanete do stresovej situácie, kedy určite nemáte zaručené dobré výsledky schudnutia. Navyše prevažná väčšina z vás sa snaží stres prekonať zvýšeným príjmom potravy, takže radšej prekonajte stres a keď sa dostanete do šťastného obdobia vášho života, môžete sa pustiť do zhadzovania kíl. Ak sa rozhodujete nad spôsobom chudnutia, zvážte jeho samotný priebeh a Vašu pripravenosť naň. Existuje veľa spôsobov, ako schudnúť celkom bezbolestne a bez akejkoľvek psychickej záťaže. Dokonalým príkladom sú rôzne tabletky na chudnutie či zelená káva, ktorá má taktiež veľmi pozitívne účinky pre stratu kilogramov.

Majte radi svoje telo! Zdá sa vám to divné a myslíte si, že schudnúť chcete preto, lebo sa sama sebe nepáčite? Dôležité je, aby ste mali radi svoje telo také, aké je, i s pár kilami navyše. Pokiaľ trpíte ženskými problémami ako veľký zadok či brucho, nájdite na sebe pozitívne veci a zamerajte sa na ne. Ak nie ste spokojná sama so sebou, pravdepodobne si budete dávať pri chudnutí nereálne až drastické ciele, čím sa len môžete dostať do stresovej situácie. Navyše mnoho žien je v takejto situácií strašne upnutých na želané nereálne výsledky v krátkom čase, čo sa prejavuje v stálom myslení na jedlo a hlavne v každodennom kontrolovaní ručičky na váhe. Chudnutie je predsa pre vaše zdravie, aby ste sa cítili fit a plná energie. Preto buďte spokojná sama so sebou a chudnutie berte len ako nevyhnutnosť pre zdravie a úbytok váhy považujte len za príjemnú čerešničku na torte. Takýmto zmýšľaním, ani nebudete vedieť ako, pôjdu kilá sami od seba rýchlo dole.

Pozitívny vzťah k vlastnému telu je dôležitý pre celkové zdravie, psychické i fyzické. Ak trpíte komplexmi a máte na seba vysoké nároky, ovplyvňuje to aj vašu snahu schudnúť. Naopak, ak nemáte stresy s negatívnym myslením, život máte šťastnejší a ste si isté, že všetko hravo zvládnete, vrátane zhadzovania kíl. Zharmonizujte preto svoju dušu a myslite pozitívne na to, ako ste chudá a takou sa aj stanete. Myšlienky majú neuveriteľnú silu, pretože od nich závisí, aký je náš celý život.