Silvester a celé oslavy príchodu Nového roka sú veľkou udalosťou, ktorú by ste si mali užiť. Predsa len prelom rokov značí príchod niečoho nového, veľkého a pre mnohých predstavuje zmenu. Aj keď je to viac-menej ako povera, ale aj tú môžete osláviť vo veľkom štýle. Čo tak tento rok vymeniť slovenské silvestrovské párty za jeden pár-dňový výlet do arabského sveta? Privítajte rok 2018 v centre mesta v púšti, v Dubaji. Povýšte svoje oslavy a zažite ich v Ázii!

Pri tej najvyššej

Oslavy Nového roka v Dubaji sú veľkolepé a vy zažijete Silvestra, na aký do konca života nezabudnete. Mesto samo o sebe je bohaté, neustále sa buduje, zväčšuje a môže si dovoliť takýmto spôsobom zainvestovať a prilákať na konci roka turistov. Nemusíte byť úplne v centre mesta, ale zdržiavajte sa v okolí Dubai Mall, odkiaľ uvidíte skvelú show s ešte lepším výhľadom na najvyššiu stavbu na svete, Burj al Khalifa. Ak ste milovníkom výhľadov, tak môžete vyjsť až do 148. poschodia vo výške 555 metrov a užiť si pohľad na obrovskú fontánu, ktorá pravidelne ukazuje turistom svoju tryskovú show.

Spoznajte celé mesto

Okrem osláv Silvestra určite budete mať čas aj na iné atrakcie mesta. Nevynechajte Emirates Mall, kde si môžete zalyžovať priamo v nákupnom centre. Jedným z najkrajších miest v Dubaji je Miracle  Gardens, kde uvidíte kreativitu ľudskej mysle a to, čo dokáže vytvoriť z rastlín.

V zime je v Dubaji cez deň v priemere 25 stupňov, čo je príjemná zmena oproti naším tuhým mrazom v období Silvestra. Na kúpanie v mori to síce zrejme nebude, ak ste otužilci tak smelo do toho, no na pláži sa určite príjemne opálite. Vyskúšajte Jumeira beach, ktorá je len niekoľko metrov od slávneho šesťhviezdičkového hotela v tvare plachetnice Burj al Arab. Je to verejná pláž, kde môžete vstúpiť bez toho, aby ste boli ubytovaní v niektorom z priľahlých hotelov.

Foto: pixabay.com