Silvester je v našich končinách ponímaný rôzne. Niekto ho berie ako bežný deň a strávi ho v kruhu svojej rodiny, priateľov a známych pred televíznou obrazovkou. Čoraz viac je však ľudí, ktorí chcú Silvester stráviť výnimočne. Silvester je deň, keď niečo staré končí a nové začína a ľudia si často dávajú predsavzatia. A prečo tak neurobiť v príjemnom prostredí? A preto vezmú do rúk katalóg a vyberajú zo širokej palety silvestrovských pobytov.

Silvester je jedným zo zimných sviatkov a so zimou sú spojené športy. Preto často sú tieto pobyty späté s možnosťou lyžovania či zimných športov. Výborné podmienky pre lyžovanie sú v krásnej prírodnej lokalite Slovenský raj. Turisti nielen počas sviatkov vyhľadávajú služby lyžiarskych stredísk vo Vernári, Telgárte alebo Spišskom Bystrom.

Silvester sa však dá stráviť aj bez športu. V chladnom počasí oceníte služby liečivých termálnych prameňov v našich kúpeľných mestách či služby wellness hotelov. Na strednom Považí leží prekrásne kúpeľné mesto Trenčianske Teplice. Vychutnávajte si horúce liečivé vody, liečivé procedúry alebo navštívte saunu, solárium či fitness centrum. Po liečivých procedúrach je čas na prechádzku. Kochajte sa tajomnými zákutiami zimného parku či historického mesta.

Silvestrovské pobyty sú predovšetkým o zábave. Honosne vyzdobené sály plné lesku a farieb a bohato prestretý stôl. Bez týchto vecí si jednoducho Silvester nevieme predstaviť. Šampanské tečie prúdom a navôkol usmiate a pozitívne naladené tváre prezrádzajú, že zábava je v plnom prúde. Miestnosťou sa ozýva veselá hudba a parket je plný tanečníkov. Vyvrcholením veselice je polnoc. Na nebi sa zjaví ohňostroj a k nemu sa upierajú tisíce obdivných pohľadov. Podávame si ruky a prajeme si všetko najlepšie. V duchu si tajne želáme, aby ten budúci rok bol lepší ako ten minulý. Cítime radosť aj nostalgiu.

Ak ste doteraz trávili Silvestra doma či na chate, je čas na zmenu. Žijeme len raz a život si treba náležite užívať. Tak sa nechajte inšpirovať. Oslava príchodu nového roku si zaslúži patričnú dávku pozornosti. A organizátori silvestrovských pobytov to dobre vedia a k dispozícii máte naozaj to najlepšie. Preto neváhajte a vyberte sa na silvestrovský pobyt.