Nový školský rok je už v plnom prúde, deti sa začleňujú do nových kolektívov či prišli za starými spolužiakmi a vám sa naskytuje jedna dôležitá povinnosť, a tou je vyplnenie voľného času pre dieťa tak, aby ho trávilo zmysluplne, nevyvádzalo, nezišlo na zlé cesty a malo perspektívu, že sa počas tohto času bude jemu nepozorovateľne vzdelávať a osobnostne rásť. Jednou z možností, ktorú môžete pre svoje ratolesti vybrať, je skauting. Mimoškolská aktivita, finančne absolútne nenáročná, pre dieťa zaujímavá. Vy nebudete mať žiadne starosti s nákupom pomôcok a dieťa dostane skvelú výchovu a disciplínu do života. Čo môžete od skautingu na Slovensku očakávať?

skauting

Skauting je organizácia, ktorá funguje na celom svete a vaše dieťa môže byť jej súčasťou. Zahoďte všetky predsudky a stereotypy, ktoré sa vám môžu pri myšlienke nad skautingom vynoriť. Skauting je skvelým spôsobom, ako dostať dieťa akejkoľvek povahy do kolektívu seberovných, ako v ňom prebudiť záujem o prírodu, kultúru, vzdelanie a ako ho dostať do skupiny, kde si vytvorí silné priateľské putá na celý život. Ľudia, ktorí sa v skautingu združujú, sú osobnosti s hodnotami, zmyslom pre humor, dobrými mravmi a so schopnosťou odovzdávať svoje skúsenosti ďalej. Dieťa bude navštevovať pravidelné družinové schôdzky, kde mu starší vodca pripraví zaujímavý program. Družina často chodí na kultúrne akcie, do múzeí, na výstavy, do kina či divadla. Dieťa tak môže získať záujem o okolitý svet. Víkendové výlety nie sú žiadnou výnimkou. Organizované túry, filmové večery, chaty, etapové hry. Vaše dieťa bude nadšené!

Zavŕšenie skautského školského roku je, samozrejme, na tábore v prírode. Tu sa stretne niekoľko desiatok skautov rôzneho veku a počas približne dvoch týždňov je vytvorený pre nich program. Väčšinou sa jedná o táborovú hru so zaujímavým príbehom, ktorá vyvrcholí v posledný večer pri slávnostnom táboráku, kde sa vyhodnotí a pri spievaní a dobrej nálade sa tábor ukončí. Deti sa naučia samostatnosti, vybudujú si tímového ducha a vyrastú z nich osobnosti plné zážitkov, rozhľadu a slušného správania.

Ilustračné foto: pixabay.com