Čoraz častejšie môžete registrovať vonku ,,športuchtivé“ osoby. Prirodzene, po dlhej zime začínajú ľudia vyliezať zo svojich domovov aby si užili prvé slnečné lúče. Ľudia obľubujúci pohyb začínajú nahrádzať posilňovne a telocvične športovaním na čerstvom vzduchu. Takýto pohyb ma množstvo výhod. Jednou z mnohých je fakt, že ušetríte peniaze. To, čo by ste minuli v posilňovni za jednorazový vstup prípadne permanentku, vám na jar a v lete ostane v peňaženke. Pohyb vonku pozitívne vplýva na vašu psychiku. Bunky sa okysličujú a vy sa budete cítiť plné energie a pozitívneho myslenia. Každý si ,,dobíja baterky“ pri niečom inom. Niekoho nabije energiou rýchle intenzívne cvičenie, iný zas staví na jogu či pilates.

Možno aj vás láka športovanie na čerstvom vzduchu. Aký druh športu si teda zvoliť? Čo tak bicyklovanie? Cyklistika urýchľuje metabolizmus a formujete si pri nej zadok, stehná a lýtka. Podľa istej štúdie si bicyklovaním znižujete riziko kardiovaskulárnych chorôb. Bicyklovať môžete aj doma na stacionárnom bicykli, avšak niet nad bicyklovanie vonku. Na Slovensku je množstvo cyklistických chodníkov tak sa teda pustite do prieskumu či aj vo vašom okolí sa nejaký nachádza.

Ďalšou možnosťou je korčuľovanie. Možno aj vám v kúte ležia kolieskové korčule. Oprášte z nich ten kúdol prachu a pripomeňte si, či na nich ešte viete stáť. Korčuľovanie je do istej miery pre pohybovo zdatnejších. Možno sa to nezdá, ale aj obyčajné udržanie rovnováhy môže byť pre niekoho problém. Avšak nech vás to neodrádza. Chce to iba dávku odvahy a cviku. Korčuľovanie vám vykúzli pevný okrúhly zadok a pekné stehná. No nestojí to za tú námahu? Mnohé z nás robia pre svoju figúru neskutočné veci. ,,Ladujeme“ do seba tabletky na chudnutie, nalievame sa fit drinkami, držíme extrémne diéty… Prekonať sa a postaviť sa na korčule bude pre vás maličkosť. Tak čo neoslovil vás ani bicykel ani kolieskové korčule? My to však nevzdáme. Máme pre vás šport, na ktorý nepotrebujete žiadne športové náčinie alebo niečo špeciálne. Hovoríme o behu. Beh dokáže s vašou postavou zázraky. Keď začnete behať 3x týždenne, minimálne tridsať minút, začnú vám ubúdať kilá a pribúdať dobrá nálada. Behanie nezlepší len vašu figúru, ale aj psychický stav. Tak dámy, dôležité je prekonať svoju lenivosť, prípadne jarnú únavu a pustiť sa do toho. Jar je už tu a čochvíľa aj leto. O chvíľu sa nám prestane dariť skrývať nadbytočné kilá pod vrstvami oblečenia. Zo dňa na deň toho obliekame na seba menej a menej, tak sa teda hýbme…ešte máme nejaký ten mesiac k dobru.