Počas života stretávame rôznych ľudí, spoznávame nových kamarátov, sme v kontakte s ostatnými. Bez nich by to totiž ani nebolo možné. Predsa bez spoločenstva ostatných by náš život bol smutný. Vznikajú priateľstvá, prežívame spoločné zážitky, tešíme sa jeden na druhého. Sú však takéto vzťahy skutočné alebo je to len niečo, čo sa navonok javí ako bezchybné priateľstvo, ale niečo tomu predsa chýba.

Jedno slovenské príslovie hovorí: V núdzi poznáš priateľa. Kto nezažil, neporozumie dobre čo sa tým chce skutočne povedať. Ak však máte skúsenosť, dokážete toto príslovie aplikovať do svojho života a podľa toho selektovať či ide o naozaj dôveryhodnú osobu, ktorej dokážete zveriť všetko pozitívne aj negatívne.

Často sa totiž zdá, že priateľstvo je dokonalé ak sa stretneme, porozprávame, zasmejeme, prežijeme príjemné chvíle. Čo však vtedy, ak potrebujeme od toho druhého skutočnú pomoc? Je vám na blízku? Pomôže? Poradí? Venuje vám čas?

Ak áno, máte vyhraté. Nie je totiž nič lepšie ako mať pri sebe skutočného kamaráta, ktorý nie je reálny iba tak na oko, ale ktorý stojí na vašej strane a je pri vás vždy keď to potrebujete. Či už v čase, keď prežívate najkrajšie chvíle svojho života alebo v období, keď sa vám nedarí a potrebujete sa vyrozprávať či vyžalovať z problémov. Ak sa nevyhovára na nedostatok času, ak nezakrýva svoju neochotu lacnými rečami o zaneprázdnenosti či iných povinnostiach, ide o naozaj pravého priateľa, s ktorým môžete kedykoľvek rátať.

Muž či žena
Mnohí tvrdia, že medzi mužom a ženou nemôže byť nikdy veľké priateľstvo, takýto zväzok v rámci najlepšieho kamarátstva jednoducho nefunguje. Sú však iní, ktorí tvrdia opak, dokonca mnohé ženy si pochvaľujú, že muži im dokážu lepšie poradiť, vypočuť. Či už ide o chlapa alebo dámu, či už sú to dve kamarátky alebo muž a žena, jednoducho ak v tom druhom máte dôveru, tak sa otvorte a rozprávajte, stretávajte sa, vážte si cenné chvíle priateľstva. Nie totiž každý má také šťastie stretnúť vo svojom živote vhodnú osobu, ku ktorej môže mať bezhraničnú dôveru a rozprávať o všetkom možnom aj nemožnom.

Skutočné kamarátstvo je veľmi vzácna vec. Tak ako bez lásky to v živote jednej ženy jednoducho nemôže fungovať, ani bez najlepšej kamarátky či kamaráta to nie je ono. Život by bol akýsi nenaplnený, prázdny a smutný. Dôležité je však pestovať tento vzťah neustále, či už sme v problémoch alebo nie a priateľstvo oplácať rovnakým záujmom bez zbytočných rečí a výhovoriek.

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!