spoločenské šatyZačína sa sezóna stužkových slávností, firemných večierkov, silvestrovských osláv a následne fašiangov, plných plesov a tancovačiek. Na každú z týchto príležitostí je vhodné, alebo dokonca vyžadované určité spoločenské oblečenie. Preto nezabúdajte na etiketu a vyberte si tie správne modely spoločenských šiat.

Stužková je hlavne o mladosti

K stužkovým slávnostiam dnes nie sú viazané žiadne prísne pravidlá odievania. Mladé slečny si môžu obliecť v podstate čokoľvek, čo ponúka spoločenská móda pre ženy. Nezáleží na dĺžke šiat, nie je potrebné, aby boli dlhé po zem, pozor však na nevhodne krátku sukňu, najsprávnejšie je, aby neboli odhalené kolená. V prípade farieb sa taktiež fantázii a vkusu medze nekladú. Mladej pleti pristane čokoľvek a výrazné farby sa na túto príležitosť veľmi hodia. Určite si dajte pozor aj na líčenie. Mladá tvár to nepotrebuje prehnať s maľovaním. Menej je viac, a to platí aj v prípade účesov. Najvhodnejšie je staviť na prirodzenosť.

Plesová sezóna je tu čoskoro

Aj napriek tomu, že ešte je pred nami niekoľko mesiacov do fašiangov, je dobré myslieť na plánované plesy už teraz. Zháňanie tých správnych spoločenských šiat práve pre vás zaberie množstvo času. Základom je ujasniť si, či chcete šaty na danú udalosť kúpiť, alebo využijete služby požičovne šiat. Predaj spoločenských šiat poskytuje množstvo salónov, ktoré šaty zároveň aj požičiavajú. Kúpiť spoločenské šaty sa oplatí v prípade, že sa plánujete zúčastniť viacerých spoločenských udalostí, na ktorých ich využijete. Najlepšie, ak viete, že sa ich nezúčastnia stále tí istí ľudia. Ak ide vo vašom prípade o jedinečnú udalosť, stavte radšej na požičovňu spoločenských šiat. Tie vám šaty prispôsobia na postavu, mnohé ponúkajú aj široké spektrum doplnkových služieb. Zástupcovia svadobného salónu Giovanna z Bratislavy hovoria, že bežne požičiavajú kompletnú výbavu k šatám, ako sú kabelky či topánky. V prípade, že si u nich šaty nevyberiete, môžu vám dokonca ušiť model podľa vašich predstáv. Jednoducho, dnes sú požičovne spoločenských šiat skôr salónmi s komplexnými službami v oblasti spoločenskej a svadobnej módy. Teraz je už len na vašich predstavách o dokonalých šatách.