Jar je už v plnom prúde, slnko začína naberať na sile a intenzite a využívanie slnečných okuliarov je čoraz častejšie. Či už pre vás predstavujú predmet módneho doplnku alebo ich nosíte ako ochranu zraku, prečo nespojiť image s úžitkom a cítiť sa pritom skvelo? Áno. Za najdôležitejšiu funkciu sa pri slnečných okuliaroch považuje ochrana zraku, ale čo tak byť trendy a chrániť si zdravie zároveň? Je to veľmi jednoduché. Stačí sledovať módne vychytávky a stupeň UV ochrany. Potom už len vyraziť smelo do ulíc.

Nové modely a kúsok histórie
V každej sezóne sa k novodobým prvkom pridávajú aj tie z minulých rokov. Móda sa vracia a neplatí to iba o oblečení, ale aj pri módnych doplnkoch. Tohtoročná sezóna v oblasti slnečných okuliarov počíta s farebnými sklami a ich guľatými prevedeniami, no hlavne s veľkými a výstrednými rámami.

Ak máte hranatú tvár, pre vás sú vhodné tzv. „lenonky“, ktoré sa vracajú do módy opäť, v trochu modernejšom prevedení. Výstrednosť si môžu dopriať dámy s okrúhlou tvárou. Nebojte sa veľkých výrazných rámov, farebnosť doprajte aj samotným sklám. Pre podlhovasté tváre sú pripravené okuliare 60 tych rokov v bláznivých tvaroch a veselých farbách. Všetky typy trendy okuliarov si môžete dovoliť všetky tie, ktoré máte oválnu tvár. Nezabúdajte na široké rámy a žiarivé farby.

Nie je to len o móde
Keď si budete kupovať slnečné okuliare, rozhodne sa neorientujte iba na imageovú stránku. Je dôležité si všímať aj samotný stupeň UV ochrany. Ten by mal byť jasne vyznačený na každých okuliaroch. Môžete si vybrať nižší stupeň, ktorý vaše oči ochráni v tunajších podmienkach alebo vyšší stupeň pre silnejšie žiarenie pri mori či v horách. Dbajte takisto na ochranu očí z bočných strán, na čo sa často zabúda. Pri širších rámoch je to veľká výhoda, pretože zabraňujú prenikaniu lúčov a chránia váš zrak aj z týchto častí. Aj slnečné okuliare je vhodnejšie kupovať v očných optikách, kde si môžete presne overiť ich celkovú kvalitu, stupeň ochrany, ako aj prítomnosť samotného UV filtra.