Ak vám napadne slovo wellness a kúpele, v prvom rade myslíte na ponuku, ktorú nám poskytuje naša krásna krajina, Slovensko. Patríme medzi vyspelé krajiny, čo sa týka cestovného ruchu, konkrétne kúpeľníctva. Na Slovensku sa nachádza niekoľko skvelých kúpeľov, ktoré navštevujú aj mnohí klienti zo zahraničia. Až 40% hostí našich kúpeľov je zo zahraničia, pričom väčšina z nich je práve z Európskej únie. Nemeckí klienti obsadili prvú pozíciu, ďalej nasledujú Česi a na treťom mieste sú klienti z Rakúska a Poľska.

Nielen naše Tatry, ale aj špičkové slovenské kúpele sa postarali o dobré renomé slovenskej krajiny. Vďaka skvelým kúpeľom sa môžete u nás liečiť na rôzne indikácie. Ponúkame profesionálne komplexné služby a aj z tohto dôvodu sme si zaručili výborné hodnotenia od zahraničných i domácich klientov.

Poďme znova k číslam. Na Slovensku je cca. 1600 minerálnych a termálnych prameňov a až 25 kúpeľných miest. Príroda rozhodne obdarila našu krajinu. Naše liečivé vody vám doslova pomôžu s vaším ťažkým zdravotným stavom, či už ide o choroby dýchacích ciest, srdcovo-cievne ochorenia, poruchy zažívacieho ústrojenstva, nervového systému; duševné, kožné a ženské choroby; poruchy metabolizmu, pohybového ústrojenstva, obehového ústrojenstva a mnohé iné zákerné choroby.

Taktiež si tu môžete vychutnať aj ďalšie rôzne pobyty. Novinkou sú aj wellness pobyty, skrášľovacie pobyty, redukčné pobyty a milovníci golfu môžu spojiť dobrú hru spolu s oddychom pomocou golfových pobytov. Zamilovaný párik môže okoreniť svoj vzťah romantickým pobytom napríklad v kúpeľoch Ružbachy.

Odporúčame vám najmä kúpele Piešťany, Trenčianske Teplice, Rajeckých Teplice a svojou kvalitou významné Bardejovské kúpele.

Kúpele Dudince

Patria k najmladším slovenským kúpeľom. Nachádzajú sa na juhu stredného Slovenska. Areál patrí k ideálnym miestam pre oddych a liečbu vďaka príjemnému prostrediu. Minerálna voda lieči viaceré zdravotné problémy, v kúpeľoch Dudince sa liečia napríklad srdcovo – cievne choroby, ktorých liečba dosahuje skvelé výsledky. Hlavnou výhodou týchto kúpeľov je krásna esencia prírody a podmienky vhodné aj pre turistiku. Wellness pobyt, turistika a čerstvý vzduch vám zaistia perfektnú dovolenku, ktorá uspokojí všetky vaše potreby.

Kúpele Piešťany

Piešťanské kúpele patria medzi najvýznamnejšie a najkvalitnejšie wellness centrá na Slovensku vôbec. Ich sila je zameraná na liečbu rôznych chorôb ako napríklad pohybového ústrojenstva či nervových chorôb. Sadrovo-sírna termálna voda, ktorá dosahuje teplotu okolo 67-69°C, či liečivé sírne bahno si získali niekoľko turistov a klientov týchto kúpeľov po celom šírom svete.

Pokiaľ si kladieme otázku, prečo práve kúpeľné mesto Pieštany, jednou z výhod je aj krásny spoločenský život, skvelá kultúra či pekná príroda v podobe viacerých očarujúcich parkov. Tieto kúpele sa nachádzajú v západnej časti Slovenskej republiky, konkrétne v Trnavskom kraji. Poloha piešťanských kúpeľov je naozaj skvelá, čomu nasvedčujú aj ideálne podmienky na turistiku, ale aj cykloturistiku. Ak ste priaznivci dobrého športu, ale istým spôsobom patríte medzi vyberavé tipy, v Piešťanoch si prídete určite na svoje. Môžete tu hrať luxusný golf, jazdiť na koni či aktívne robiť mnohé iné známe i menej známejšie športy.

Človek by si povedal, že by už aj stačilo. Ale nezabudnite, že je dôležité aj kultúrne vyžitie. Poznať našu históriu je obrovským darom a práve v tomto okolí máte jedinečnú možnosť navštíviť veľkolepý hradný areál Červený kameň, ktorý slúžil na svoje účely už od 13. storočia. Ponuka pobytov v kúpeľoch Piešťany je vskutku výnimočná. Na výber máte všetky typy wellness pobytov, ktoré vás len napadnú. Od relaxačných, antistresových až po redukčné či skrášľovacie pobyty.

Kúpele Trenčianske Teplice

Na úvod o týchto najstarších a zároveň najvyhľadávanejších kúpeľoch si môžeme povedať, že využívajú najmä prírodnú, termálnu, minerálnu a sírnu liečivú vodu. Tieto kúpele sú tiež nazývané aj protireumatické kúpele Trenčianske Teplice vďaka svojej liečivej sile, ktorá je známa tým, že vie pomôcť aj s reumou. Kvalitné wellness pobyty vám vykúzlia úsmev na tvári pri pohľade na fakt, ako sa o vás ochotný personál stará. Liečebné rehabilitácie sú na vysoko profesionálnej úrovni. Ich tradícia je nemenná a stála. Pokiaľ trpíte a chcete sa liečiť na ochorenia pohybového aparátu, odporúčame vám práve kúpele Trenčianske Teplice, výsledky sú vskutku perfektné. Dostaňte novú chuť do života, vyliečte sa – stačí navštíviť kúpele Trenčianske Teplice a hneď i zaraz získate nový dych do života.

Bardejovské kúpele

Bardejovské kúpele sa nachádzajú v krásnom prostredí uprostred mnohých lesov v Nízkych Beskydách. Klientov lákajú očarujúce liečebné domy a tiež moderné objekty, ktoré si zaslúžia zvláštny prívlastok novodobý wellness. Pitné a inhalačné kúry prilákali pacientov, ktorí sa trápia s chorobami najmä tráviaceho ústrojenstva či dýchacích ciest. Ako sme už spomínali pri piešťanských kúpeľoch, aj tu sú ideálne podmienky pre kvalitné strávenie vášho voľného času. Ihrisko minigolfu, efektívne procedúry, neodolateľné kúpeľné parky ponúkajú vskutku skvelé prostredie pre aktívne vyžitie ako s prírodou, tak aj s wellness životom.

Na vysokej úrovni sú tu tiež kultúrne a umelecké pamiatky. Človek sa učí celý život, ale Bardejovské kúpele vás naučia, čo je to pravý wellness už pri prvom kroku do tohto nádherného prostredia. Keby sme nazreli pod pokrievku histórie, zistili by sme, že Bardejovské kúpele už navštívili mnohé významné osobnosti našej histórie, ktoré sa pričinili o vznik nových reforiem či zmien v celej spoločnosti tých čias. Mária Lujza, druhá manželka cisára Napoleona, alebo cisárovná Sisi. Tieto osobnosti by sa dnes rovnali tým najznámejším svetovým celebritám. Bardejovské kúpele patria k najobľúbenejším slovenským kúpeľom. Kto ich raz navštívi, bude sa chcieť vždy vrátiť späť. Ako sa hovorí, všade dobre, tak prečo byť stále doma?

Ilustračné foto: pixabay.com