Napriek tomu, že to nie je možné, mnohé sa usilujeme byť dokonalé. Dokonalá partnerka, dokonalá matka, ale i priateľka či dcéra. Avšak práve táto snaha má často opačný efekt. Určite každá z nás by chcela za 24 hodín stihnúť viac ako je možné. A teraz malá ukážka ,,dokonalého“ dňa. Ráno, vyspinkaná doružova pripravíte deťom a manželovi raňajky a desiatu. S úsmevom ich vyprevadíte a dokonalo upravená nacupitáte do práce. S elánom sa pustite do práce, ukážkovo plníte všetko čo vidíte šéfovi na očiach. Jednoducho ideálna pracovníčka. Takže v práci ste podali nadľudské výkony a teraz môžete ísť domov a navariť chutnú večeru rodine. Upiecť nejaký ten koláč tiež nie je zlý nápad. Samozrejme, všetko sa to odohráva v byte lesknúcom sa čistotou. Po večeri skontrolujete ratolestiam úlohy do školy a potom sa naplno venujete manželovi, pokiaľ možno v sexi negližé. Nehovoriac o tom, že sme do tohto dokonalého dňa nezahrnuli občasné stretnutia s kamarátkami, pravidelné návštevy kaderníčky a kozmetičky, rodičovské združenia, vybavovačky na úradoch, u lekára atď atď.

Tak a teraz na porovnanie deň skutočnej ženy. Ráno vstanete pripravíte rodine raňajky a desiatu (niekedy sa vám to podarí aj večer pred spaním). Samozrejme, vy ste rada, keď sa vám podarí vypiť aspoň kávu. Raňajky? Taký luxus? Po hádke so staršou dcérou, že ona si tie zelené menčestráky neoblečie, rezignujete a necháte ju nech si oblečie čo chce. Rozlúčite sa s manželom a deti odveziete do školy. To, že ste si stihli dať špirálu a prejsť pery rúžom je v tejto situácii váš veľký-malý úspech. Do práce dobehnete vyflusaná a upotená. Tam sa snažíte vydať so seba maximum. Cestou z práce nakúpite, a keď vám ostanú posledné sily ste schopná pripraviť na večeru nejaký polotovar, v opačnom prípade aj chlieb so šunkou je na večeru fajn no nie? Kútikom oka prezriete deťom žiacku knižku a možno sa aj zmôžete na nejaký ten výchovný monológ ohľadom neupratanej izby či päťky z matematiky. Do postele sa doslova dogúľate a ste na seba pyšná, že ste sa dokázali prezliecť do nočnej košele. V momente, keď sa vaša hlava dotkne vankúša zaspávate, takže plnenie manželských povinností neprichádza do úvahy.

Tak teda čo z toho vyplýva? V prvom rade sa prestaňte snažiť byť dokonalou. Zbytočne vás to deptá a kazí vám už aj tak nie veľmi dobrú náladu. Koberce bez jediného smietka nenavodia rodinnú atmosféru, keď vy ste rozzúrená ako levica a vrieskate už pomaly aj na rybičky v akváriu. Váš drahý a deti ocenia radšej vašu dobrú náladu ako vydrhnutú kuchyňu. Uľahčite si veci ako sa len dá. Nikde nie je napísané, že teplá večera musí byť na stole každý deň. Domáce práce rozdeľte medzi všetkých rodinných príslušníkov a sem-tam aj manžel môže odviezť deti do školy.. Každý deň si doprajte aspoň hodinku relaxu. Oddychujte, premýšľajte alebo robte hocičo čo sa vám žiada. Dokonalou sa stanete vo chvíli keď sa o to prestanete snažiť.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!