compNávšteva sociálnych sietí je už dnes bežnou rutinou každej vekovej kategórie. Nielen mladí tínedžeri po príchode zo školy sadajú za comp a kontrolujú si svoje najnovšie správy, ale aj ich rodičia cítia potrebu porozprávať sa s niekým, kto ich pozná len na základe niekoľkých písmeniek a upravenej fotografie. Sociálne siete nás pohltili svojou ľahkou dostupnosťou a viac-menej neobmedzenými komunikačnými možnosťami. Môžeme viesť dialóg s človekom na opačnej strane zemegule, s niekým, kto neuznáva rovnaké morálne, politické či náboženské hodnoty, no má svoje argumenty a na sieti s ním nie je nuda.

Na sociálne siete sa prihlasujeme z rôznych dôvodov. Jedni sa nechali zlákať masovosťou tohto komunikačného prostriedku, druhí to robia len tak z nudy a tí ostatní dúfajú, že na sieti nájdu lásku svojho života. Či je táto forma zoznamovania správna alebo ide o veľmi riskantný krok, je ťažké hodnotiť, no medzi vami a zoznamkou na nete by mala existovať jedna pevná stena. Aj o sociálnych sieťach platí, že ak si ich už raz pripustíte k telu, bude veľmi náročné navzájom sa od seba odpútať.

Tie z vás, čo na nete klebetíte s priateľkami, rozhodne nie ste v takom nebezpečenstve ako dámy, ktoré na sieti čakajú na svoju veľkú lásku. Láske treba dopriať voľný priebeh, písmenká, ktoré vám idú ako od klávesnice, ešte nie sú jasným dôkazom, že na druhej strane je naozaj ten, koho si aj predstavujete. Pár profilových fotografií vám negarantuje, že hneď na prvom stretnutí vás pán „z druhého konca linky“ nezarazí svojím vulgárnym vystupovaním a neokrôchanosťou.

Svoju vnútornú krásu a správanie nedokážete pripojiť ako prílohu k žiadnemu mailu ani do rozšírenej správy, len si vďaka viacerým výhodám sociálnych sietí môžete nasadiť masku. Stačí, že si naštudujete pár zdvorilostných fráz, ktoré vás udržia v komunikačnom oblúku, prezradíte o sebe len to, čo vás robí výnimočnou a na svoju neústupčivosť dočasne zabudnete. Vďaka virtuálnym zoznamkám sa dokážeme vydávať za niekoho, kým by sme chceli byť, no tak ako ostatných aj vás idealizmus obišiel. Vzrušenie, adrenalín, ale aj vášeň je tým, čo tento typ zoznamovania so sebou prináša. Odlišuje sa od klasických romantických stretnutí v kaviarni istým stupňom anonymity a falošným vytváraním profilu svojej osobnosti, no nezabúdajte, že aj táto zábavka trvá iba chvíľu.

Foto: pixmac.sk, jeff _ golden (on a short break; be back soo – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!