Žiadny vzťah medzi mužom a ženou nie je ideálny, žiadne spolužitie partnerov sa nezaobíde bez problémov. Možno vás práve postihla kríza vo vzťahu, možno sú vaše problémy vo vzťahu na prvý pohľad neriešiteľné a možno táto skúška ohňom, posilní váš vzťah a posunie ho na vyššiu úroveň. Alebo ste zatiaľ len spoznali milého muža, ktorý je viac ako kamarát, ale menej ako priateľ. Nech sú vaše srdcové problémy akékoľvek, možno ste si aj vy položili otázku – či chcete páliť mosty za vzťahom, alebo si ponechať zadné dvierka?

Problémy vo vzťahu – majú vôbec riešenie?
Veľká neistota vo vzťahu, napätie medzi partnermi alebo naopak ľahostajnosť k vyriešeniu problému, sú charakteristické pre „rozpadajúci sa vzťah“. Zlomovým momentom môže byť nevera vo vzťahu, alebo jednoduché uvedomenie si, že vzťah so ženatým mužom, skutočne ale skutočne nemá žiadnu budúcnosť. A tak nastáva otázka, či zvoliť rozchod, vymazať si jeho telefónne číslo z mobilu, prerušiť s ním akýkoľvek možný kontakt a definitívne za týmto vzťahom spáliť všetky mosty. Ak existuje prekážka, ktorá vám bráni nielen v prítomnosti, ale aj v budúcnosti, mať šťastný vzťah, je na vás, rozhodnúť sa, či takýto vzťah má vôbec zmysel. Pretože boj o lásku, je síce romantický, ale má vôbec racionálny základ vo vašej konkrétnej situácii? V praxi to možno vysvetliť na príklade – vzťah so starším mužom. Je to, čo vás spája vzájomná láska a dôvera? Ak hľadáte len chvíľkový vzťah, nemusíte sa trápiť nad touto otázkou, no ak túžite vytvoriť si dlhodobý vzťah, prehodnoťte – prečo zotrvávate vo vzťahu, čo vás spája, ako vníma váš vzťah on?

Viac ako kamarát, menej ako priateľ…
To, že ste nezadaná, neznamená, že vás nemôže trápiť „láska“. Ak ste zaľúbená do toho nesprávneho, vaša neistota, či ide o kamarátstvo alebo sa z toho môže vyvinúť priateľstvo a láska, vám iste nedá spávať. Čo robiť v situácii, ak ste zamilovaná do kamaráta alebo do muža, ktorého síce až tak dobre nepoznáte, ale rozhodne po tom túžite. Zvážte okolnosti vášho kamarátskeho vzťahu, zhodnoťte jeho správanie a prehodnoťte aj to, čo vás k nemu priťahuje. Až potom sa rozhodnite, či ste ochotná vyčkať ako sa situácia vyvinie, čo čas ukáže a odhalí, počkať si na prvý krok, ktorý z vás možno spraví jeho priateľku, alebo si nepripúšťať žiadnu nádej a tak predísť prípadnému sklamaniu.