Chcete schudnúť, no nedarí sa vám? Určite nie ste sama, ktorá trpí takýmto problémom. Avšak, dobrou správou je, že ju môžete riešiť takmer každým svojim rozhodnutím, ktoré spravíte. Nemusíte si to dokonca ani uvedomovať a kalórie budete páliť aj počas bežného pracovného či školského dňa. Nemusíte mať dokonca ani obavy z letnej all inclusive dovolenky. Ak sa tam, samozrejme, nebudete prejedať.

Všetko v cene

Obrovskou výhodou letných dovoleniek, ktoré nesú prívlastok all inclusive, je ich pestrý výber. A to nie len v jedle, ale aj v športových aktivitách. V hotelových rezortoch je takmer vždy skupina animátorov, ktorých prácou a úlohou je zabaviť a postaviť na nohy oddychujúcich turistov. Niekedy sa môže dokonca stať, že vám budú poriadne liezť na nervy a pôjdete hrať volejbal či vodné pólo už len preto, aby vás konečne prestali otravovať. Urobíte dobre len a len pre seba. To, že budete športovať a nebadane páliť kalórie si možno ani neuvedomíte.

Hlavné je, aby ste nezabudli počas a po každej fyzickej aktivite vypiť dostatočné množstvo vody, aby ste neboli dehydrovaný. Rôzne súťaže, hry pri vode, aerobik či brušné tance vám pomôžu trochu sa vypotiť. Pot si však nebudete vôbec uvedomovať, keďže budete na slnku, kde sa potíte počas celého dňa. Športová aktivita vám teda nemusí vôbec vadiť alebo robiť problémy. Niektoré hotely ponúkajú svojim návštevníkom aj fitness centrá, za ktoré nemusia platiť nič navyše.

Vodný pomocník

Ak chcete schudnúť nejaké to kilečko počas dovolenky, dbajte na prítomnosť vody. V prvom rade, ako už bolo spomenuté, nezabudnite na pravidelný príjem tekutín. Najlepšou voľbou je obyčajná čistá voda. Na druhej strane, tej sa vyvarujte v Egypte a radšej stavte na sódu alebo čaje, aby ste znížili riziko faraónovej pomsty a nestrávili niekoľko dní nad záchodovou misou. Nebojte sa teplých čajov a jednoznačne by ste sa mali strániť presladených minerálok a kalorických džúsov.

Voda vám môže pomôcť aj v úplne inom svetle, a to pri cvičení. Určite viete, že vo vode je všetko ľahšie ako mimo nej. Preto skúste v bazéne alebo v mori posilňovať. Oprite sa o kraj bazéna a posilňujte ruky nadvihovaním sa alebo brucho vystieraním a krčením nôh. Ak máte so sebou nafukovačku, choďte do hlbšej vody a pomocou nej môžete robiť sklápačky alebo cviky na boky. Stačí, keď si sadnete na jej okraj a chrbtom sa navážite tak, aby ste z nafukovačky nespadli.

Dbajte na stravu

Zapamätajte si jednu dôležitú vec. Nech by ste cvičili akokoľvek poctivo a tvrdo, ak nezmeníte stravu a budete jesť sladké, mastné či tučné jedlá, nikdy neschudnete. Preto nevyužívajte all inclusive ako celodennú reštauráciu, ale vyberajte zdravé, chutné jedlá. Nájdete tu grilované mäsá, zeleninu na rôzne spôsoby a ovocie od výmyslu sveta.

Ak sa počas dvoch týždňov na letnej dovolenke naučíte jesť zdravo, bude sa vám ľahšie aj po príchode domov pokračovať v tomto zvyku. Neurobte zo svojej stravy diétu, ale dlhodobý životný štýl. Budete tak nielen chudšia, ale aj zdravšia a váš organizmus sa vám odvďačí. Eliminujete únavu a zlepšíte si organischopnosť.

Foto: Pixmac.sk, John Bäckstrand – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!