Pohľadom blúdite po interiéri vášho bytu alebo domu. Takmer žiarite spokojnosťou. Stále však tomu niečo chýba. K dokonalosti stačí zopár drobností v podobe interiérových doplnkov. Pri ich zaobstarávaní nezabudnite na zeleň. Rastlinky vo vašom byte spôsobia, že vytvoríte nezabudnuteľné čaro domova. Okrem toho vám budú milým a originálnym spôsobom prinášať radosť do každodenného života.

Aký význam plnia rastliny vo vašom byte?
V prvom rade izbové rastliny zaraďujeme do kategórie interiérových doplnkov. Ich hlavnou funkciou je prinášanie estetického efektu. Originálnym spôsobom zaplnia prázdne miesta vo vašom byte. Rastliny dokážu svojou jednoduchou, ale podmanivou krásou spôsobovať človeku radosť. Pri pravidelnej a dostatočnej starostlivosti sa vám odmenia krásnymi kvetmi. Doprajte svojim očiam pohľad na prekrásne kvitnúce izbové rastliny! Pri izbových rastlinách je dôležité vyzdvihnúť účinky zelenej farby. Všeobecne patrí zelená farba medzi odtiene, ktoré pôsobia na tvorivosť človeka. Zároveň pôsobí upokojujúco. Zelená a tým pádom aj izbové rastliny dokážu upokojiť rozbúrenú psychiku človeka.

Aké kritéria zvoliť pri výbere rastlín?
Ak nepatríte medzi milovníkov izbových kvetov, siahnite po nenáročných rastlinách. Hoci nie sú náročné na zalievanie či hnojenie, odmenia vás svojou krásou rovnako ako rastliny vyžadujúce maximálnu dávku pravidelnej starostlivosti. Pri kúpe rastliny treba mať vopred vyjasnené otázky týkajúce sa budúceho umiestnenia izbového kvetu. Mnohé izbové rastliny vyžadujú intenzívne svetlo, iné sú spokojné a krásne aj v tmavom kúte. S výberom vhodnej rastliny vám poradia v každom dobrom kvetinárstve.

Kúpa izbovej rastliny je spojená s výberom správneho črepníka. Črepníky sú produkované vo variantoch od výmyslu sveta. Nechajte sa unášať fascinujúcimi tvarmi, originálnymi vzormi a farbami.

Náš tip
Medzi skromné rastliny patria kaktusy. Pestovanie kaktusov je naozaj nenáročné. Pôsobia na vás negatívne? Skúste ich umiestniť do farebných keramických kvetináčov a uložiť na drevenú poličku. Výsledný efekt je fascinujúci. Budú vás obdarovávať radosťou pri každom pohľade.

Pestovanie kaktusov, orchideí, exotických rastlín či klasických izbových rastlín nielen zútulňuje váš domov, ale blahodarne pôsobí na psychiku človeka. Zároveň sú pre človeka zmysluplnou záľubou. Tak prečo nevyužiť jedinečné vlastnosti izbových rastlín?

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!