Chystáte sa na promócie, ples, oslavu jubilea, priateľkinu svadbu, do divadla, kina alebo inú spoločenskú príležitosť? Potom si určite viete predstaviť ten zmätok, ktorý sa odohráva v každej z nás.
Samozrejme každá chceme vyzerať bezchybne a všetkých prítomných očariť. Jednoducho byť hviezdou. Treba zvoliť vhodné šaty, topánky, módne doplnky, make-up a v neposlednom rade je dôležité, zladiť sa s partnerom. Nezanedbateľnou súčasťou tohto všetkého sú vlasy a dokonalý účes. Prelistujeme zopár časopisov, navštívime špecializované internetové stránky a keď si už naozaj nevieme poradiť, navštívime kaderníka.

Kaderník vám pomôže s výberom vhodného účesu a spoločenský účes si môžete vyskúšať niekoľko dní pred samotnou slávnostnou udalosťou. Zároveň zhodnotíte, či je to to pravé alebo nie. Ako si však poradiť v prípade, že sa nechystáte navštíviť kadernícky salón?

V prvom rade treba posúdiť, aký typ účesu sa hodí k šatám a doplnkom, ktoré plánujete mať na sebe. Vziať do úvahy treba aj kvalitu a dĺžku vlasov a typ tváre. Spoločenský účes by mal byť decentný. Použiť môžete rôzne čelenky, sponky a štipce, gumičky s ozdobami, mašle alebo kvety. Pozor na to, aby ste to neprehnali. Stále platí pravidlo, že všetkého veľa škodí a krása spočíva v jednoduchosti.

Spoločenské účesy sa dajú vytvoriť z krátkych aj dlhých vlasov. Ak patríte k vlastníčkam dlhých vlasov, vytvorenie spoločenského účesu je jednoduchšie. A ak sú vaše vlasy zdravé, plné lesku a objemu, stačí zopár vhodných doplnkov a budete vyzerať krásne. Skúste do dlhých vlasov pridať kvet, perly, alebo nenápadnú korunku. Skvelým doplnkom je saténová čelenka alebo spony s rôznymi kamienkami. Stále trendové sú aj drdoly, kučery, a jemne zvlnené vlasy, ktoré dosiahneme pomocou kulmy, nátačiek či vrkôčikov.

Ak máte kučeravé vlasy a rada by ste zažiarila v rovných vlasoch, použite vyrovnávací šampón alebo kúru, prípadne využite žehličku na vlasy. Platí to aj naopak, ak máte rovné vlasy, zažiarte s kučerami.
Trošku náročnejšie to majú majiteľky krátkych vlasov. Pri tvorbe spoločenského účesu si môžu pomôcť melírom alebo zmývateľnými farebnými špirálami a využitím drobných doplnkov podobne ako pri dlhých vlasoch. Zaujímavo pôsobia strapaté účesy v spojení s výraznejšou bižutériou.

Foto: SXC.hu