Na lúkeVrátili ste sa po neuveriteľnom a nezabudnuteľnom lete strávenom v zahraničí domov a nič nie je tak, ako ste očakávali? To sa stáva, obzvlášť, keď zažijete niečo nové, nepoznané, cítite sa voľná, nezávislá a taká bezstarostná. Po pobyte v zahraničí však príde kruté vytriezvenie, pretože doma je to všetko inak. Tu už nemáte pocit anonymity, ľudia sa zaoberajú vo veľkej miere problémami a často sa stáva, hlavne dobrodružným dušiam, že nerozmýšľajú nad ničím iným, len ako sa vrátiť späť. Urobte tak aspoň svojim šatníkom.

Zo zahraničných pobytov si ženy nosia zvyčajne okrem pobláznených hláv aj plné kufre nových vecí. Tak je tomu z pracovných ciest, z dovoleniek, ale aj z krátkych výletov. Za hranicami je nielen väčší výber skvelého oblečenia, ale dá sa navyše nakúpiť aj lacnejšie. Výhodou je, že ku konci letnej sezóny sa obchody naplnia aj jesenným a zimným tovarov, takže domov sa už môžete vrátiť pripravené na chladné, depresívne počasie. Ak ste si nakúpili, určite máte v zálohe nejaké vychytávky či extravagantnejšie, nezvyčajné kúsky, aké doma nenájdete.

Predsa len v zahraničí nájdete aj iné módne značky a tie, aké sú aj u nás, majú širší výber produktov. Nie je sa čomu čudovať, ak sa pri ceste domov nemôžete jednoducho pobaliť do batožiny, s ktorou ste vycestovali zo Slovenska. Tam ste zbadali krásnu bundu, inde dokonalé čižmy a na opačnej strane na vás čakala neodolateľná kabelka. A keď ste zbadali tie ceny, nebolo o čom rozmýšľať. Ak ste navyše v zahraničí pracovali, nie je vám ľúto kúpiť si nové oblečenie, pretože pomer mzdy a cien v obchodoch je neporovnateľne odlišný od toho u nás doma.

Pri takejto nákupnej horúčke sa však často zabudne na najbližších. Ak sa vám v zahraničí nepodarilo nakúpiť toľko darčekov pre vašich známych, môžete trochu zaimprovizovať a objednať vtipné tričká od lawli.sk. Objednajte rovno aj jedno sebe a pri zdieľaní letných zážitkov si ich aspoň z recesie oblečte. Sadnite si do kaviarne na terasu, niektoré majú dokonca aj vaky na sedenie a spomínajte na horúce časy vo svete na úrovni!

Foto: pixmac.sk, kaylenelise – flickr