Zdravie si za peniaze nekúpime. Avšak, k lepšiemu zdraviu sa viete dopracovať každodennými rozhodnutiami. Aj malý krôčik k zdravému životnému štýlu môže z dlhodobého hľadiska znamenať veľký pokrok. Práve rozhodnutie, ktoré môžete urobiť znova a znova každý jeden deň, je o športovej aktivite. Dnes už máte toľko možností a druhov cvičenia, že výhovorky prečo nezačať naozaj nie sú na mieste. O tom, že má šport priaznivé účinky na vaše zdravie, hovoriť ani nemusíme.

Hormóny šťastia

Je všeobecne známe, že fyzickou aktivitou, ktorá vás baví a napĺňa, produkujete hormóny šťastia a tým pádom máte lepšiu náladu, ste veselšia a na svet sa pozeráte krajším pohľadom. Podráždenosť a negatívna energia sa z vás vytrácajú a vami prúdi len tá pozitívna, čo má kladný účinok na fungovanie organizmu. Vaša hlava a myslenie z veľkej časti súvisia s vašim zdravím. Čím viac športovej aktivity zaradíte do vášho programu, tým viac tým viac pozitívne pôsobíte na svoj organizmus.

Výber je dôležitý

Tým, že máte na výber z množstva športov, zvoľte si ten, ktorý je vám najpríjemnejší a má najlepšie účinky na vás, nehovoríme len o strate hmotnosti. Nemalo by vás nič nepríjemne bolieť a síce námaha musí byť citeľná, nemali by ste ísť do skonania. Ak máte problém s určitou partiou tela, určite sa na ňu zamerajte, ale venujte jej extra pozornosť. S bolesťami chrbta zamierte aspoň na pár hodín jógy, po operáciách vám bude zrejme vyhovovať na začiatku plávanie a pri nadváhe začnite s kardiom na stacionárnom bicykli.

Pri akomkoľvek športe si sledujte svoju tepovú frekvenciu a určite nechoďte (aspoň nie na začiatku) do maxima, musíte byť schopná udýchať aktivitu. Postupne si zvyknete na záťaž a bude pre vás čoraz jednoduchšie aktivitu vykonávať. Pekne sa vám bude prekrvovať organizmus a vy tak budete dbať na prevenciu pred rôznymi ochoreniami!

Foto: pixabay.com