training-828744_640Koľko z vás si po príchode do fitness centra po novom roku povedalo, že to dnes nemá ani význam? Novoročné predsavzatia dokážu premeniť mnoho posilňovní na obrovskú tlačenicu. A čo robiť v takom prípade, keď nemáte chuť čakať 10 minút na činku vytúženej váhy alebo kým sa uvoľnia rotopedy na kardio? Možnosťou je cvičenie s vlastnou váhou, ktoré neustále rastie na popularite. Spoznajte jeho hlavné výhody a nevýhody.

Výhody cvičenia s vlastnou váhou

Hlavnou výhodou cvičenia s vlastnou váhou je, že si môžete zacvičiť prakticky kdekoľvek. Pokojne aj v autobuse. Základom je hrazda na dvíhanie, rovná zem na rôzne varianty kľukov či cvičenie brucha a podložka na cvičenie. Takto si môžete precvičiť každý sval na tele – od brucha cez hrudník až po tricepsy. Keďže nedvíhate ťažké činky ale iba svoju váhu, je toto cvičenie nenáročnejšie na kĺby a všetky pohyby, ktoré vykonávate sú prirodzenejšie. Okrem toho sa vám spevňuje svalová kostra a svaly majú lepšiu hĺbku.

Nevýhody cvičenia s vlastnou váhou

Nevýhodou takéhoto cvičenia je, že nie je veľmi vhodné pre tých, ktorí chcú ísť do objemu. Pretože cviky svaly skôr zrysujú a spevnia. Ďalšou nevýhodou je, že pre ľudí, ktorí sa rozhodli začať cvičiť s vlastnou váhou, môžu byť niektoré cviky príliš náročné. Ale to chce iba tréning, a keď budete vidieť, aké pokroky robíte zo dňa na deň, zamilujete sa do toho. Tiež môže nastať situácia, že skúsenejším sa zase budú zdať niektoré cviky s ich váhou príliš ľahké. Vtedy je dobré zmeniť techniku, alebo rovno celý cvik a skúsiť niečo náročnejšie.

Kombinujte s behom a účinné chudnutie je zaručené

Ak chcete schudnúť a zároveň nemať gigantické svaly, je kombinácia cvičenia s vlastnou váhou a behania pre vás ideálna. Iba si obujete svoje pohodlné bežecké topánky, zabehnete si na workoutové ihrisko, zacvičíte si a odbehnete späť. Lepšie a príjemnejšie chudnutie pre svoje telo len ťažko vymyslíte.

Foto: pixabay.com