Určite sa vám nejedenkrát stalo, že si vykračujete po ulici a s obdivom hľadíte na ženu, ktorá si vykračuje oproti vám. Či chcete alebo nie, musíte konštatovať, že jej účes je úžasný a je naozaj krásna. Otázka znie, ako docieliť strih, ktorý vám naozaj pristane. Do úvahy treba vziať niekoľko skutočností. Prvou z nich je dĺžka vlasov a ich kvalita. Ak máte vlasy veľmi poškodené, vhodnejšie sú kratšie strihy alebo polodlhé strihy. Problémovými sú jemné vlasy, ktorým treba dodať potrebný objem a ľahkosť.

Pri strihu vlasov sa však veľký dôraz kladie na typy tváre, pretože každému z nich pristane niečo iné. V novom účese by ste sa mali cítiť skvelo, to znamená, že by mal vyzdvihnúť vaše prednosti a odstrániť nedostatky. Preto pri výbere správneho strihu, by ste mali rešpektovať zopár pravidiel.

  • Oválna tvár má jednu obrovskú výhodu, pristanú jej všetky strihy a dĺžky vlasov a trošku experimentovania v tomto smere neuškodí.
  • Pri okrúhlej tvári sú vhodné rovné a dlhé vlasy, ktoré zakrývajú tvár zo strán resp. časť líc, čím opticky tvár zužujú.
  • Obdĺžnikovú tvár je vhodné lemovať kučerami alebo vlnkami  s cestičkou a vlasmi česanými doboku.
  • Trojuholníkovú tvár vhodne maskuje ofina a treba dodať objem do oblasti brady.
  • Srdcovitá tvár vyžaduje pridanie objemu v oblastiach okolo brady a neodporúčajú sa príliš dlhé účesy, vlasy je vhodné popri tvári prestrihať.

S vhodným strihom, ktorý vám naozaj pristane, vám poradí kaderník s dlhoročnými skúsenosťami. Pred jeho návštevou si môžete pripraviť vlastnú predstavu o novom účese, ale posledné slovo v tomto smere by mal jednoznačne on, pretože vie správne posúdiť typ tváre a kvalitu vlasov. Zhodnotí všetky klady a zápory a vytvorí vám účes na mieru. V oblasti strihov a účesov sa oplatí nechať poradiť si a investovať čas i prostriedky, pretože je to krok, ktorý je nemožné vrátiť späť.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!