Túžite po krásnej lesklej hrive? Dopomôžte si správne zvolenou stravou. Samozrejme, ak ste majiteľkou štyroch vlasov v troch radoch, zázraky tieto potraviny nedokážu, ale určite majú pozitívny účinok na ich kvalitu. V predchádzajúcich článkoch sme už písali o tom, že nezáleží na účese, či farbe vlasov, ale na tom aby boli zdravé a vyživené. Zdravý vlas má hladký povrch a lesk. Dôležitá je aj pevnosť a pružnosť vlasov. V prípade, že sú vlasy krepovité a lámu sa, potrebujú pomoc. Častým problémom je nadmerné vypadávanie. Príčinou môžu byť hormonálne poruchy, antikoncepcia, ale aj zlá životospráva. Kým prvé dve príčiny treba riešiť s vašim lekárom, tretiu príčinu zvládnete aj sama. Tak teda ako na to? Účinok zeleniny na ľudský organizmus je všeobecne známy. Nie nadarmo sa odporúča konzumovať zeleninu denne. Konkrétne, konzumácia mrkvy, zemiakov a listového šalátu vám zabezpečí krásne zdravé vlasy od korienkov až po končeky. Mrkva obsahuje betakarotén, ktorý sa s trochou tuku premení na vitamín A. Ak sa vám zdá, že je váš účes bez lesku a života, zariaďte aby sa mrkva objavovala na vašom tanieri častejšie ako doposiaľ. Mrkva navráti vašim vlasom stratenú kondíciu a vlasy sa vám poďakujú zdravým leskom. Možno si ani neuvedomujete čo dokážu zemiaky s vašou hrivou. Zemiaky sa môžu pochváliť množstvom užitočných vitamínov a stopových prvkov, predovšetkým kremíkom, bez ktorého by sa vaše vlasy lámali a boli bez lesku. Listový šalát konzumujte tak často ako môžete. Výborne sa hodí ako príloha ku akémukoľvek jedlu. Jeho horkasté listy sú plné zinku, ktorý chráni vaše vlasy pred matným vzhľadom a navyše bráni ich vypadávaniu.

Možno ste už vyskúšali všetky možné vlasové vody, kondicionéry a séra na vlasy a už máte dosť drogériových produktov. Čo tak siahnuť po zelenine a ovocí? Máme pre vás domáci recept, ktorý musíte určite vyskúšať. Chcete mať vlasy opäť vo forme? Vlasové tonikum z petržlenovej vňate je pre vás to pravé. Do misky nasypte jednu polievkovú lyžicu sušenej petržlenovej vňate a zalejte ju vriacou vodou. Po 15 minútach odvar preceďte a nechajte vychladnúť. Nakoniec tento vychladnutý odvar vmasírujte do suchých vlasov a nechajte 10 minút pôsobiť. Po uplynutom čase vlasy umyte ako zvyčajne.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!