Orientálny tanec, niekedy aj označovaný ako brušný tanec, má svoje korene už v starovekých kultúrach. Verejnosti je známy približne od roku 1850.

V súčasnosti stále viac a viac žien javí záujem o rôzne kurzy a hodiny brušných tancov. Niet divu. Orientálne tance majú pozitívne účinky nielen na telo, ale i dušu. Ženy sa vďaka ladným pohybom cítia sebavedomejšie, ženskejšie a sexi. Brušné tance ovláda každá žena. Máme to v sebe, práve kvôli tomu, že sme ženami. Tento tanec pomáha spaľovať tuky a formuje svalstvo a navyše vás účinne zbaví stresu. Mnohé zdroje tvrdia, že sa vďaka orientálnym tancom zbavíte bolestivej menštruácie a bolesti chrbtice. Dokonca vraj majú takú silu, že dokážu liečiť neplodnosť. Brušný tanec je ideálnym relaxom, ktorý nevyžaduje talent a taktiež je univerzálny, čo znamená, že je vhodný pre všetky vekové kategórie. Váha ženy je taktiež nepodstatná. Čo si obliecť na hodinu brušných tancov? Nie sú tu predpísané žiadne kostými. Tie si obliekajú tanečnice na vystúpenia. Ide o rôzne zdobené podprsenky, turecké háremové nohavice a pod. Na začiatok vám však postačia legíny a tričko. Vhodné je tielko pod prsia. S holým bruškom tak môžete kontrolovať pohyby. Nie je to však podmienkou. V prípade, že si na odhalené bruško netrúfate postačí obyčajné tričko, ale lepšie je obtiahnutejší strih. Môžete použiť taktiež šatku, ktorú si omotáte okolo bokov. Zvýraznite tak ladnosť pohybov.

Profesionálne tanečnice používajú pri tanci rôzne rekvizity. Sú to závoje, vejáre, sviečky, paličky, činelky, dokonca aj šable a hady. Používanie šablí si vyžaduje isté skúsenosti a istotu, a teda tieto rekvizity využívajú už skúsenejšie tanečnice. Najčastejšie však tanečnice pri svojich vystúpeniach používajú rôzne šatky a závoje.

Ako sme už spomínali, brušné tance sú verejnosti známe od 19 storočia. Medzi legendárne tanečnice, ktoré ovplyvnili umenie brušného tanca patria Badia Masabni, Samia Gamal, Nagua Fouad, Tahiya Carioca a Fifi Abdou. Keďže brušné tance majú pôvod vo viacerých kultúrach, vyvinulo sa niekoľko štýlov. Tanečnica môže kombinovať tanečné prvky, a teda môže vychádzať z viacerých štýlov. Medzi najznámejšie patrí turecký štýl, moderný egyptský, americký kmeňový, kabaret a ľudový štýl.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!