Váš výzor a vonkajšie upravenie je prvé, čo si vaše okolie na vás všimne. Je to vaša vizitka, ktorou sa na verejnosti, ale aj medzi vašimi známymi prezentujete. Nehovoríme len o štýle a vkuse oblečenia, ale najmä o vlasoch, pleti, make upe a v neposlednom rade aj nechtoch. Často si napríklad v práci alebo pri iných stretnutiach podávate s ľuďmi ruky, a teda nechty sú vystavované pomerne pravidelne na obdiv. Viete sa o ne kvalitne starať? Nemusíte chodiť na neustále návštevy k nechtovým dizajnérkam, aby vaše nechty vyzerali skvelo.

16topzena

Najpodstatnejšou a základnou starostlivosťou o nechty je úprava ich tvaru. Dajte si záležať na tom, aby mali približne rovnakú dĺžku a tvar. Ak sa vám náhodou jeden zlomí, majte vždy po ruke pilník a upravte ho, nemusíte rovno všetky strihať. V prípade, že si chcete robiť aj manikúru s lakovaním nechtov, potom by ste si mali zaobstarať orezávač kožičky pri lôžku nechtu. Najprv ju poriadne zatlačte a potom po celej dĺžke orežte. Musíte si však dávať dobrý pozor, aby ste si nespôsobili krvavé ranky.

Až štyri vrstvy laku

Ďalej sa zbavte mastnoty nechtu penovým pilníkom a následne naneste podkladový priesvitný lak. Tento lak má nielen vyživovacie vlastnosti pre necht, ale ho aj chráni. Určite sa vám niekedy stalo, že pod vplyvom farebných lakov vám farba nechtu dostala žltkastý nádych. Až po zaschnutí podkladového laku naneste prvú vrstvu farebného laku. Neurýchľujte jeho zaschnutie fúkaním, môžu sa vám vytvoriť vzduchové bublinky.

Až po jeho zaschnutí naneste druhú vrstvu. Navrch, aby ste lak ochránili, naneste vrchný ochranný priesvitný lak, ktorý zabráni rýchlemu zničeniu manikúry. Na rýchlejšie zaschnutie môžete použiť urýchľujúci sprej, ktorý aj zjemňuje kožu okolo nechtov. Už sa viac nebudete musieť hanbiť za svoje nechty a môžete ich s hrdosťou vystavovať na obdiv.

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!