do košaMy, ženy, sme veľmi zvláštne tvory. Vieme, čo nechceme, nevieme, čo chceme, ale budeme dovtedy pokúšať každého naokolo, kým to nedostaneme. Sme vyberavé, nerozhodné a, čo je charakteristické, že sa len veľmi ťažko zbavujeme starých vecí, ku ktorým máme určitý vzťah. Zapĺňame si tak jednu poličku za druhou, všetok voľný priestor a zrazu zistíme, že nielenže už nemáme žiadne ďalšie miesto na odkladanie, ale ani nevieme, kde a čo vlastne máme. V takejto chvíli je už lepšie povedať si dosť a urobiť si vo veciach poriadok.

Veľké upratovania máme najčastejšie dvakrát ročne. Pred Vianocami a zvyčajne s príchodom jari. Vtedy sa pozrieme tvárou v tvár všetkému, čo sme za uplynulý pol rok zozbierali. Pri prerieďovaní vecí si opakujte heslo, že nemôžete zapájať emócie v tomto procese. Tak sa vám napríklad nejaké oblečenie môže stále páčiť, no už nejde ku vášmu štýlu, a preto by malo ísť preč zo skrine. Musíte si urobiť miesto pre nové „suveníry“. Niekedy vám môže uľahčiť vyhadzovanie vecí fakt, že vami odhodené kúsky budú ešte mať ďalej svoje využitie.

Veď mnoho ľudí je v materiálnej núdzi a ak máte nepotrebné a zbytočné oblečenie, obuv alebo iné využiteľné veci, je skvelou možnosťou nimi niekoho spraviť šťastným. Nevyhodíte tak vaše veci, práve naopak, nájdu si nového šťastného majiteľa. Už pomaly na každej ulici je veľký kontajner určený pre odkladanie oblečenia. Neplytváte tak peniazmi, ale pomáhate ľuďom, ktorí nemali také šťastie ako vy a nemohli si kúpiť v podstate nič.

Práve s poodkladanými vecami sa vzťahuje jedno zlaté pravidlo našich starých mám. Ak ste nejaký kus oblečenia nemali viac ako jeden rok alebo určitú vec počas celého roka nepoužili, je čas sa takýchto kúskov zbaviť. Odkladať si ich na neskôr a spoliehať sa na to, že však raz sa vám zídu alebo tieto veci ešte v budúcnosti využijete, je zbytočné. Rok ste bez nich dokázali fungovať, takže si ani neuvedomíte žiadnu zmenu. Len sa vám doma nebudú kopiť nepoužiteľné veci.

Foto: pixmac.sk, Julen Iturbe-Ormaetxe -flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!