Sobota. Z detstva zaužívaný deň, kedy sa bezpodmienečne upratuje. Ranný budíček, vstáva celá rodina a do poobedia sa venujete domácim prácam. Funguje takýto režim ešte aj v dnešnej dobe alebo je to prežitok pár rokov dozadu? O domácnosť sa však musíme starať pravidelne, v opačnom prípade si môžete privodiť nemalé zdravotné či hygienické problémy. Ako často sa venujete domácim prácam? Vedeli by ste si predstaviť zamestnať upratovačku, ktorá by sa vám pravidelne starala o upratovanie?

Zvoľte vhodnú kandidátku

Upratovanie nie je práve aktivita, ktorú by si ženy užívali a ak máte možnosť na to si niekoho zaplatiť, prečo nie? Musíte však dbať na to, že si vyberiete správnu kandidátku a nepustíte si do domácnosti len tak niekoho, o kom nie ste presvedčená, že je spoľahlivý.

Najlepšie urobíte, ak si nájdete personálnu agentúru, ktorá má ľudí vhodných na pozíciu, akú hľadáte. Navyše agentúra poskytuje aj poistenie, čo sa vám môže v niektorých neočakávaných prípadoch hodiť. Aj upratovačka je len človek a môže sa stať, že niečo rozbije alebo nechtiac poškodí. Takto vám to poistenie agentúry pokryje, avšak keby ste si zamestnali upratovačku bez agentúry, je malá pravdepodobnosť, že by mala poistenie.

Vlastnými rukami

Ak vám to finančná situácia nedovolí, snažte sa nastaviť si upratovací režim cez víkend tak, aby ste si aj oddýchli, nestrávte celý deň len pri domácich prácach. Niekedy by ste možno nemuseli urobiť úplne všetko v jeden deň a prehnané upratovanie tiež nie je vždy potrebné. Okná stačí umyť dvakrát do roka, vysávať raz do týždňa, prezliekať obliečky každé dva týždne a utierať prach podľa potreby. Aby ste si to uľahčili, dajte menšie domáce práce vašim deťom a taktiež by vám mal pomáhať váš partner, veď v domácnosti žijete všetci spolu.

Foto: pixabay.com