Najlepším štartom do dňa sú raňajky. Zobudíte sa, umyjete zuby, vypijete pohár vlažnej vody s citrónom na prebratie organizmu a naštartovanie metabolizmu a zrazu sa vo vás prebudí vlčí hlad. Čo najrýchlejšie potrebujete niečo zjesť, no pozor! Ráno robí deň a ak už na raňajky siahnete po niečom nezdravom, presne v takom istom duchu sa bude uberať aj celý zbytok dňa. Dajte si teda záležať na tom, aby boli vaše raňajky výdatné, zdravé, nutrične vyvážené a zasýtili vás na celé doobedie.

Lepšie niečo ako nič

V žiadnom prípade by ste nemali raňajky vynechávať. Možno tak doobedie prežijete v pohode, no neskôr večer doslova „príde na psa mráz“ a vy nebudete vedieť, čo od dobroty a vyjete chladničku na posedenie. No toto nemá s chudnutím a zdravou stravou teda nič spoločné! Takže vždy je lepšie niečo na raňajky zjesť, ako ich preskočiť. Záleží na vás, či zvolíte sladkú variantu, slanú, alebo z oboch trošku. My sme za tú tretiu voľbu!

Takže, prvým krokom sú miešané vajíčka. Žiadne komplikované kreácie, jednoducho si urobte starú známu praženicu z dvoch-troch vajec, opražte cibuľku na masle alebo kokosovom oleji, pridajte šampiňóny a prvá polovica raňajok je hotová. Čas prípravy – zanedbateľný! Hneď na ráno tak dodáte telu bielkoviny a teraz je čas na sacharidy, šup na ne.

Sladká časť raňajok

Pod sladkou časťou raňajok nemyslíme čokoládový croisant alebo horalku, ale myslíme zdravú porciu ovsenej kaše. Áno, aj ovsená kaša môže byť chutná a zdravá. Do misky si nasypte dostatočné množstvo ovsených vločiek, nastrúhaný kokos, škoricu, ľanové a slnečnicové semiačka a pridajte vlašské orechy. Stačí zaliať vodou a aby ste si ukojili sladké chuťové poháriky, tak si zaobstarajte arašidové maslá alebo proteínové orechové nutely, ktorých sa nebudete vedieť vzdať. A že majú skvelé zloženie a môžete si ich dopriať bez výčitiek! O to vám budú raňajky chutiť ešte viac!

Foto: pixabay.com