Nízka produkcia mazových žliaz je jedna z možných príčin, zaradenia vašej pleti do kategórie – suchá pleť. Aj napriek nelichotivému názvu, toto označenie typu pleti, v sebe skrýva aj niekoľko výhod. Veď kto by netúžil mať jemnú, napnutú pleť bez vyrážok a vrások? Každá minca má však dve strany. A to platí aj v prípade určenia typu pleti; nevýhodami suchej pleti je najmä strata vlhkosti a citlivosť pleti…

Ošetrenie pleti – jemná starostlivosť

Suchá pleť si vyžaduje šetrnú, jemnú starostlivosť – dennú, aj nočnú. Deň so suchou pleťou sa začína vyčistením pórov a to napríklad jemným čistiacim gélom či čistiacou penou. Úplne postačí aj pleťová voda bez alkoholu. Krém na suchú pleť je často vyrobený z prírodných zložiek – sakurový kvet či liečivé konope sú mimoriadne vhodné prísady do krémov. Naopak, vyhnite sa výrobkom, obsahujúce peelingové čiastočky alebo sírovému mydlu. Peeling ako hĺbkové čistenie pórov, používajte iba raz do týždňa, pričom vhodnú masku môžete použiť aj 2 – 3 x do týždňa. Najdôležitejším výrobkom, však zostáva denný a nočný krém, ktoré by svojim zložením mali vyhovovať potrebám suchej pleti. Znamená to, že okrem hydratácie, by mali pleti poskytnúť aj ochranu pred nepriaznivými vplyvmi, ktoré by ju mohli poškodiť. Vyberte si preto kvalitný denný a nočný krém, najlepšie s výťažkom z olivy, ruže či exotickej papáje.

Na cigarety a alkohol zabudnite!

Máte suchú pleť a napriek tomu, ste vášnivou fajčiarkou a ani alkohol vám nie je cudzí? Každé ráno sa pritom, pri pohľade do zrkadla, čudujete, čo vysušuje vašu pokožku? Odpoveď je jasná! Zbavte sa škodlivého nikotínu a alkoholu, ktorí len zbytočne odčerpávajú tekutinu z tkanív pleti, a už sa nemusíte trápiť pre suchú, odumretú kožu, ktorá vytvára nepekné „súsošia“. Holdovanie nezdravým návykom, nahraďte dodržiavaním správneho pitného režimu, ktorý by mal pozostávať z  vôd, chutných štiav a bylinkových čajov. Jedzte aj veľa čerstvého ovocia, zeleniny, ktoré sú bohaté na potrebné tekutiny a tak pleti dodávajú potrebnú vlahu.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!