trendy lyžiarkaPremýšľali ste už nad zimnou dovolenkou a neviete, čo si na ňu máte vziať? Dnes sa spolu pozrieme na vhodnú výstroj, nielen na lyžovačku ale aj na na snowboardovanie.

Ako iste tušíte najdôležitejším zo všetkého je zostať v teple a v suchu počas celého pobytu vonku, preto nezabúdajte na vhodnú spodnú vrstvu, ktorá vás zohreje a nepremokne. Základom spodnej vrstvy sú teplé ponožky, ktoré majú zabrániť chladu prúdiacemu z vonka, cez topánky. Vhodnou variantou sú ponožky, spĺňajúce aj funkciu podkolienok, ktoré viacej zahrejú, ale poskytnú aj lepšiu stabilitu. Na trhu nájdete aj viacero termo podkolienok s funkciou konštatného jemného sťahovania, čo spôsobuje zníženie únavy lýtkových svalov a väčšiu výdrž v teréne. Ak sme už pri nohách, nezabudnite ani na kvalitné, nepremokavé topánky, ktoré sú určené presne na šport, ktorý vykonávate. Do spodnej vrstvy patria aj spodné nohavice a tričko / rolák, ktoré by mali byť hlavne z funkčného materiálu, ktorý disponuje schopnosťou odvádzať prebytočný pot z tela a tak vás zachovať stále suchých.

Druhou vrstvou sú lyžiarske nohavice a vetrovka. Obe časti oblečenia by mali byť dostatočne voľné, aby zabezpečili dobrú pohyblivosť počas zimných športov, ale zasa nesmú byť príliš veľké, to platí pri funkčnom oblečení, ktoré by stratilo úplne svoje funkcie. Pri výbere si dajte poradiť predávajúcim, a nezabudnite povedať na aký šport chcete oblečenie, určite vám poradí ideálnu výstroj.

Ak máte kúpené alebo prenajaté lyže, nezabudnite si zaznačiť najbližší servis lyží, ktorý by vám v prípade nehody vpadol vhod, resp. ak sa vám na lyžiach niečo nepozdáva, prosím zaneste ich čím skôr do servisu na kontrolu. Bezpečnosť je prvoradá.

Pri balení nezabudnite ani na maličkosti, ktoré sú také nevyhnutné, medzi ne môžeme zaradiť napríklad teplé rukavice, lesk na pery, opaľovací krém ( áno, aj na horách sa opálite ) ale aj lyžiarske okuliare, ktoré vás uchránia pred silným horským slnkom ale aj snehom, ktorý by sa vám mohol dostať do očí.

Ak máte zbalené, všetko ešte raz skontrolujte a hor sa na dovolenku!

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!