sestryTen človiečik, čo prišiel na svet pár rôčkov pred vami alebo po vás, ten, ktorý s vami isté obdobie zdieľal detskú izbietku a hrávali ste sa so spoločnými plyšákmi, nesie titul súrodenec. Ako malí ste sa rovnako tešili na chutné ranné kakavko, kreslili ste po stenách a hrali sa na policajta a zlodeja. Rozbili ste zopár sošiek a váz v obývačke, kadečo ste povylievali na koberec, no rodičia vás aj naďalej milovali. Nielen rodičia vás, ale aj vy ste jeden k druhému pociťovali úprimnú súrodeneckú lásku. Časom ste dospeli, prespávali ste každý vo svojej vlastnej izbe a vzťahy sa o nejaký ten kúštik pozmenili!

Aj v takom na prvý pohľad nevinnom súrodeneckom zväzku to občas zaškrípe, no ak sa naučíte vyvarovať tým najčastejším omylom, so svojím súrodencom si stále budete mať čo povedať. Samozrejme, iný vzťah majú medzi sebou dve sestričky, iný chalaniská a tucet ďalších rizík so sebou prináša vzťah medzi bratom a sestrou. Avšak, aj tu sa nájdu isté zovšeobecnenia, respektíve spoločné súrodenecké vojny.

Pozor na vzťahovú níž!
Decká majú tendenciu navzájom medzi sebou bojovať o rodičovskú priazeň, nikto nechce byť tým menej úspešným, tým málo zbožňovaným. Ak bráško bude mať na vysvečku šesť jednotiek a len jednu dvojku, tak ja dám všetko na výbornú. Nepriaznivé pre vzťah medzi súrodencami je aj vzájomné kontrolovanie a porovnávanie.
Niekedy si takto úmyselne zbierame argumenty, aby nás ďalšia hádka ničím neprekvapila, sme vyzbrojení množstvom výčitiek, ktoré predložíme rodičom. Tie staré známe vetné konštrukcie, že ja mám toľko a ona o toľko viac, ja som bola tu a ona tak ďaleko, do žiadnej domácnosti pokoj nevniesli.

Niekedy by sme si dali radšej zuby vytrhnúť, ako by sme mali súrodencovi požičať pár nepotrebných vecí zo skrine, políc a iných zákutí v našej izbe, neteší nás, ak sa na seba príliš podobáme, pretože strácame na jedinečnosti, a nevýhodou pre nás je aj to, ak máme veľmi veľa spoločných priateľov. Súrodenec takto o nás vie aj to, čo by nemusel a do svojej klebetnej zbierky si ukladá ďalšie moje životné prehrešky.

Pripime si na mier!
Milí súrodenci, zakopme všetky vojnové sekery, veď život je príliš krátky nato, aby sme sa častejšie hádali, než si spoločne zašli na zákusok a kávičku. Časom zistíme, že sa naše životné cestičky pomaly, ale isto rozchádzajú, obmedzovať v stretnutí nás budú pracovné povinnosti a naše uplakané detičky. Buďme si oporou a milujme svojich súrodencov!

Foto: SPX1MSD – pixmac.sk

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!