Nie, v tomto článku sa nedočítate rady o tom, ako dekorovať ovocie v miskách. Reč bude o výbere svadobných šiat pre vašu postavu. Klamať samú seba sa nevypláca – nie každá z nás si môže povedať, že jej postava spĺňa modelingové kritériá. A aj pri ideálnych mierach nevesta nikdy nedostane pečiatkou overenú istotu, že jej sadnú každé svadobné šaty. Pozor, rady nemusíte aplikovať len pri výbere svadobného modelu. Kľudne sa nimi nechajte inšpirovať i pri výbere bežných, večerných, alebo spoločenských šiat. Tak poďme na to!

Hruška

Žena s typom postavy Hruška má širšie boky a stehná, no zato úzke plecia. Pre nevesty je preto výhodné zvýrazniť práve vrchnú časť tela a zvoliť si šaty, ktoré sa od pása nadol rozširujú. Vhodný je napríklad model, ktorý má klasický, princeznovský strih, prípadne strih do písmena A. V takýchto svadobných šatách Hruška ukáže svoje milé pliecka a driek, boky ostanú decentne zahalené. To je ale finta, však?

Jablko

Pokračujeme v ovocnej téme. Jablká majú pás širší ako boky a plecia. Plnšie prsia dopĺňajú štíhle lýtka. Aby Jablková nevesta nepútala zbytočne pozornosť na širšie partie, nemala by mať v oblasti pása na šatách zbytočné riasenia či aplikácie. Takisto je lepšie, ak dĺžka vrchnej časti svadobných šiat nekončí práve v kritickej partii, ale pod prsiami. Nevesty by mali zvýrazniť dekolt a ramená. Výstrih v tvare V ukáže vaše prednosti a svadobčania si širší pás ani nevšimnú.

Presýpacie hodiny

Sú typom postavy, ktorý má výrazne ženské krivky – krásne prsia, úzky pás a širšie boky. Hodinky by si mali dávať pozor na správny výstrih – plné prsia v malom výstrihu kazia dojem. Vhodný je preto výstrih v tvare písmena V alebo U. Svadobné šaty by nevestu nemali rozširovať na bokoch, práve naopak, mali by byť priliehavé a zdôrazniť úzky pás. Preto sa odporúča strih šiat zvaný „morská panna“, v ktorom sú nevesty skutočne sexi. Raz darmo, presýpacie hodinky to majú v mužskom svete vopred vyhrané!

Špendlík

Väčšie prsia a chudučké nohy? Nebojte sa, žiadny problém. V prvom rade to chce dobrú a kvalitnú podprsenku, pretože tá, ktorá by vám nesedela, by zbytočne kazila celý svadobný dojem. Ak sa v korzetových šatách necítite dobre, prípadne príliš výrazne, zvoľte radšej model s ramienkami – skôr so širšími, úzke by sa mohli nevkusne zarezať do pliecok. Nie zakričte aj širokým sukniam. Vaše pekné nohy musia vyniknúť a preto môžete uvažovať i nad krátkymi svadobnými šatami.

Špagetky

Rovná, valcová alebo špagetková postava. Žena má viacero názvov, no žiadnu výraznú partiu tela. Plecia a boky sú v približne rovnakej úrovni, telo je súmerné, postava štíhla a pás nevýrazný. Takéto nevesty sú vo výhode. Pasujú im takmer všetky modely, pretože nemajú problém so zakrývaním kritických partií – tie jednoducho nemajú. V dlhých, splývavých svadobných modeloch, dokáže ich štíhlosť vyniknúť ešte viac. Extrémnejšia cesta? Kratučký model ktorý ukáže nevestine dokonalé nohy.

Tehla

Posledným typom postavy je tehla. Takáto nevesta má široké ramená, boky užšie, pás nevýrazný a napriek plochému bruchu, širšie stehná. Pri tomto type postavy treba zvoliť svadobný model, ktorý doplní neveste typické ženské krivky a opticky zmenší ramená. Takže volány z pliecok alebo zbytočné aplikácie na ramenách preč! Šaty by nemali mať úzku sukňu, práveže ich riasením sa z každej Tehličky stane žena s bokmi a celkový dojem dostane jednotku.

Typov ženských postáv je viacero. Každý ich volá inak, každý má pre nich iné rady. Dôležité je poznať dobre svoje telo, zvýrazniť jeho prednosti a zakryť to, čo nechcete ukázať. Ak si však výberom šiat stále nie ste istá, nechajte si poradiť odborníkom v svadobnom salóne. Šanca, že nájdete šaty presne na vás, sa tak iba zvýši. A to bez ohľadu na to, či ste Hruška alebo Jablko.

Foto na titulke: Pixmac.sk, Missy Caulk – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!