Dokonalá pleť – pre niektoré každodenný boj, pre iné genetická výbava. Čo však my, ku ktorým nebola Matka Príroda taká štedrá? Tak teda hor sa do boja, dámy! Urobíme všetko preto aby sme sa aj my mohli pýšiť sviežou a čistou pleťou.

Dôležité sú tri kroky, ktoré by si mala osvojiť každá z nás. Prvým a najdôležitejším krokom je čistenie. Pred tým ako vkĺznete do perín musíte svoju pokožku zbaviť nečistôt, prachu a zvyškov make-upu. Použite čistiaci gél, ktorý naneste na končeky prstov a krúživými pohybmi si prechádzajte po pokožke. Pozor, robte to pohybmi zdola nahor, nikdy nie naopak. Aj takéto ,,maličkosti““ dokážu narobiť veľké škody. Konkrétne to súvisí s predčasným ochabovaním kontúr tváre. Teda ešte raz: zdola nahor. Na dôkladné vyčistenie pleti môžete použiť aj čistiace mlieko či vodu. Na vatový tampón príp. vatu naneste mlieko a opäť krúživými pohybmi prechádzajte po pokožke. Druhým krokom v starostlivosti o pleť je tonizácia. Po dôkladnom vyčistení, kedy ste zbavili pleť všetkých nečistôt, potrebujete pleť dostať do rovnováhy, vyrovnať ph pokožky, zjemniť ju a hlavne uzatvoriť póry po predchádzajúcom kroku. Toto všetko dokáže tonizačná voda, ktorú nanesiete na vatový tampón a prejdete po pokožke. Teraz keď je pleť vyčistená a tonizovaná prichádza na rad jej hydratácia. Tento tretí krok delíme na dennú a nočnú starostlivosť. Teda aj produkty budeme odlišovať. Ide o denný krém a nočný krém. Mnohé dámy neodlišujú krém denný a nočný, čo je chyba. Denný krém slúži na hydratáciu, dodáva pleti potrebnú vlahu. Taktiež krém určený na deň pripravuje vašu pleť na nanesenie make-upu a chráni ju pred slnkom a životným prostredím. Nočný krém pokožku vyživuje a spomaľuje jej starnutie. Tretí krok v sebe zahŕňa aj starostlivosť o očné okolie. Pokožka okolo očí je veľmi jemná a citlivá preto nikdy neaplikujte na tieto miesta bežný hydratačný krém. Môže dôjsť k jej podráždeniu a sčervenaniu. Práve na týchto miestach sa najskôr tvoria vrásky, či už mimické alebo vrásky vznikajúce predčasným starnutím. Očné okolie si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a tu jej poskytne očný krém. Očný krém dokáže zázraky, vyhladzuje mimické vrásky, redukuje opuchy a kruhy pod očami. Krémy s aktívnejšími zložkami dokážu redukovať aj vrásky spôsobené starnutím. Možno sa veľa žien pýta odkedy začať používať očný krém. V tomto sa rady odborníkov líšia. Niekto tvrdí od dvadsiateho piateho roku života, niekto odporúča zvýšenú starostlivosť už po dvadsiatke. V každom prípade, dnes aj mladé slečny používajú dekoratívnu kozmetiku vo veľkom. Práve preto sa odporúča používať aspoň očné gély aj mladším dievčatám, ktoré sa už líčia. Od osemnásteho roku môže slečna prejsť na očný krém, samozrejme, určený jej vekovej kategórii.

Takže milé dámy a slečny, pekná pleť je do určitej miery aj vašou vizitkou. Nezanedbávajte ju a doprajte jej dostatočnú starostlivosť. Opäť aj v tomto prípade platí, že prevencia je na nezaplatenie. To čo teraz do seba investujete, v budúcnosti sa vám dvojnásobne vráti.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!