Neustále sú módne časopisy zahltené množstvom noviniek o tom, čo všetko je hitom v danom roku, čo je „in“ a čo by vo vašom šatníku určite nemalo chýbať. Móda určuje ako sa budú ľudia v nasledujúcom období obliekať, v akých farbách budú ladiť a či uprednostnia pruhy pred bodkami alebo strihy, ktoré boli moderné v sedemdesiatych rokoch. Možno je lepšie z času na čas pozrieť sa na módu aj z opačnej strany a vytriediť si zo skrine oblečenie, ktoré sa už naozaj nenosí. Preto sa poďme pozrieť s čím by ste v tomto roku už naozaj nemali počítať a to aj v prípade, ak si potrpíte na vlastnú módu a neriadite sa podľa pravidiel módnych návrhárov.

Ak sa vo vašej skrini nájdu strihy príliš veľkých čísel, ktoré boli moderné v minulých rokoch ako voľné vrecovité textílie, tak na to už dnes zabudnite. Na ulici by vám ľudia vďaka tomu venovali iba nepríjemné pohľady, ktoré by vás nepovzbudili ani vo vašom sebavedomí ani v prezentovaní svojského štýlu.

Zo šatníka vyhoďte aj nenápadné, fádne blúzky, ktoré sa nosili na recitačné súťaže v 80tych rokoch. Radšej ich nahraďte niečím živším, modernejším z lepšieho materiálu, ktorý osloví okoloidúcich a ďalších, ktorí si váš outfit všimnú. Takisto už nevyťahujte na svetlo zvonové rifle a nohavice. V obchodoch sú dostupné mnohé iné modely, od úzkych strihov cez mierne rozšírené, vybrať si teda môžete pohodlne pre svoj typ postavy, preto sa už viac neukazujte v niečom, čo sa do dnešných ulíc už naozaj nehodí.

Aj pri obúvaní platia určité pravidlá, na ktoré by dáma nemala zabúdať, preto pamätajte na to, že ak si do sandálov v lete oblečiete ponožky, dáte najavo, že móda vám absolútne nič nehovorí. Najlepšie urobíte ak necháte vaše nôžky jednoducho odpočinúť a nebudete ich vystavovať poteniu. Predsa v lete si holé nohy môžete dovoliť, do sandálov sa to absolútne hodí.

Topánky s hrubou podrážkou vyhoďte. Ich dávna popularita dnes už nikomu nič nehovorí, preto nesnažte sa na verejnosti pôsobiť ako klaun z cirkusu za každú cenu, ale aspoň trochu zamierte svoj pohľad smerom k móde a ak si naozaj neviete zvoliť vhodnú obuv, vyberte sa na prieskum do obchodov.

Je na vás ako sa postavíte k (ne)módnym kúskom, ktoré možno stále nájdete vo vašej skrini. Ak však túžite vzbudiť záujem okolia, lepšie urobíte ak si svojský štýl vytvoríte z vecí moderných a zaujímavých a tie, ktoré boli trendy v minulých rokoch radšej vyhodíte alebo využijete iným spôsobom.

Ilustračné foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!