Letné dovolenky v zahraničí sú síce skvelým časom na oddych, no vo väčšine prípadoch sa budete po príchode do cieľovej destinácie vysporiadať s kultúrnym šokom. Napríklad v afrických štátoch je potrebné zvyknúť si na moslimské ženy, ktorých je Európanom ľúto, v niektorých krajinách zase na chudobu, inde na kuchyňu. Ak sa chcete tomuto procesu vyvarovať, vyberte sa na dovolenku do Bulharska, budete sa cítiť podobne ako doma a spoločnosť vám bude robiť Čierne more.

Krásy Bulharska

Avšak, čo by to bola za dovolenka, keby ste mali pocit, že ste neodišli z domu? Nie, tu ide o pocit, že poznáte spôsob života domácich, je podobný tomu vášmu, kuchyňa vám nie je cudzia, zvyky nie sú odlišné a vy sa nemusíte nijak obmedzovať. Veľkým dovolenkovým problémom číslo jedna môže byť práve jedlo. Bulharská kuchyňa síce neobsahuje bryndzu ani pirohy, ukáže vám nové chute, vône, kombinácie, no nebudú pre vás tak odlišné, akoby ste skúšali kuchyňu v Thajsku alebo v Mexiku.

Bulharsko žije cestovným ruchom, v období od júna približne do polovice septembra tu dovolenkové centrá doslova ožívajú. Či už sa vyberiete s partiou, dieťaťom alebo ste seniori, Bulharsko vám ponúkne presne to, po čom túžite. Na jednej strane oddych pri mori na siahlo dlhých plážach, na strane druhej historické miesta, kultúrne pamiatky, cyklistické trasy a krásna príroda. Je len na vás, kam sa vyberiete.

Obľúbeným miestom sú bulharské Zlaté piesky, ktoré ležia pri letovisku Varna. Okrem času na pláži sa tu môžete vyblázniť aj v Aquaparku s atrakciami pre všetkých. Mnohé cestovné kancelárie ponúkajú fakultatívne plavby. Komu mierne pohojdávanie na otvorenom mori nerobí problém, mal by ísť. Nie je totiž žiadnym prekvapením, ak počas plavby do cieľa uvidíte popri lodi vyskakovať fascinujúce delfíny.

Foto: pixmac.sk, Charlie Jackson – flickr