Máte ambíciu počas leta zhodiť pár kilogramov a vyzerať v plavkách naozaj príťažlivo? Hovorí sa, že ak si niečo naozaj silno želáte a myslíte na to, tak sa vám to splní. V tomto prípade vám môže pozitívne myslenie dopomôcť k dosiahnutiu vašich cieľov, no musíte na nich popracovať najmä vy samy. Pokiaľ budete pravidelne jesť vyprážaný syr či čokoládu a myslieť pri tom, že chudnete, zázraky sa nestanú. Zmeňte svoj životný štýl a schudnete, ani nebudete vedieť ako.

Zelená je nádej

Zrejme všetky dobre viete, že zelená farba symbolizuje nádej. Preto ju nosia maturanti a veria, že všetko sa im v ich ťažkom roku podarí. Obráťte sa aj vy na silu zelenej farby. Avšak, na vašom tanieri. Brokolica, špenát, rukola, šalát, kapusta, uhorka. Máte na výber naozaj široký sortiment zeleniny a určite aspoň niektorá zo spomínaných vám vyhovuje a chutí. Nemusíte jesť zeleninu vždy na rovnaký spôsob. V rozmanitosti nájdete taktiež krásu, len je potrebné skúšať a byť naklonená novým chutiam.

Zelenina alebo ovocie by mali tvoriť aspoň tretinu každého vášho jedla. Znamená to, že každé jedlo by malo podľa tohto pravidla obsahovať určitú porciu zeleniny či ovocia. Dajte si na raňajky ovsenú kašu z nízkotučného mlieka a nakrájajte si do nej banán, kiwi alebo jablko. Desiatu zvoľte výlučne ovocnú a ňou by mal váš denný príjem ovocia skončiť. Ovocie obsahuje síce zdravý cukor, no organizmus ho nie je schopný rozložiť od poobedných hodín. Od obeda do večera si teda radšej zvoľte zeleninové prílohy.

Farebné je chutné

Nemajte obavy, že vám zelenina a ovocie v tak veľkom množstve prestane chutiť. Ak ich budete obmieňať a pripravovať na rôzne spôsoby, vyhnete sa tak stereotypu. Ovocie môžete jesť samé, s jogurtom či ako ovocný šalát. Spôsob príprav zeleniny je ďaleko viac. Môžete ju taktiež zaliať nízkotučným bielym jogurtom, udusiť, uvariť, grilovať alebo zjesť surovú. Je len na vás, ako ju máte rady.

Voľte si ako prílohy rôznofarebné variácie zelenín. Zabezpečíte si tak aj vyvážený príjem rôznych vitamínov. Ak máte možnosť, robte si zeleninové šaláty, ktoré budete jesť k obedu. Nie v každej reštaurácii je možnosť šalátu ako prílohy. Takto si zabezpečíte obednú dávku zeleniny. Naučte sa kombinovať farby. Paradajka, uhorka, paprika, trochu kukurice a šalát. Ideálna a zdravá príloha k jednu.

Bez pohybu to nejde

Najlepšie, čo môžete urobiť, je úplne vyčleniť bežné prílohy zo svojho jedálnička. Radikálne, no účinné. Dajte si mäso so zeleninou alebo zemiaky so zeleninou. Kilá tak pôjdu rapídne dole. No, samozrejme, bez pridaného pohybu sa ručička na váhe priveľmi nepohne. V lete sa naozaj nemáte na čo vyhovárať, tak sa vyberte na bicykel, korčule alebo jednoducho choďte na prechádzku. Keď okúsite čerstvý vzduch, zabudnete na povinnú fyzickú aktivitu a nebudete s ňou chcieť skončiť.

Keď si pohyb obľúbite, ste na najlepšej ceste formovať svoju postavu a životný štýl. Pretože ak niečo budete robiť nasilu bez toho, aby vám to robilo radosť, nič sa diať nebude. Nájdite si taký typ aktivity, ktorý vás bude baviť a napĺňať šťastím. Potom vám už ani svedomie nedovolí si položiť na tanier niečo nezdravé.

Foto: pixmac.sk, Jason Hsiao – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!