Leto je postrachom mnohých žien z jedného pomerne prozaického dôvodu. Boja sa vyzliecť do plaviek, odhaľovať sa či skracovať dĺžku nohavíc alebo vyjsť von bez siloniek. Prečo? Jednoducho preto, lebo majú pocit, že nie sú sexi, nemajú ideálnu postavu alebo ich trápi celulitída. Bežne sa nazýva aj pomarančová koža a je nočnou morou zrejme všetkých príslušníčok ženského pohlavia.

Netrápte sa

Najdôležitejšou informáciou, ktorú si ženy neuvedomujú alebo o nej len nevedia, je fakt, že celulitída sa nevyskytuje iba u žien s nadváhou alebo s kilogramami navyše. Pomarančová kôra sa môže objaviť aj na tele krásnej, vychudnutej modelky, ktorá má postavu ako z obrázku. V časopisoch a na internete sú tieto nezrovnalosti vyretušované, preto nemajte strach, že ste jediná. Na druhej strane si uvedomte, že ak sa vám poradí dosiahnuť svoju vysnívanú váhu, problém s celulitídou to nijako nerieši a na tele vám s najväčšou pravdepodobnosťou ostane.

Zaujímavé na celej problematike celulitídy je to, že si ju uvedomujú a všímajú len ženy. Veď sa len skúste opýtať partnera, či na vás spozoroval niekedy pomarančovú kôru. Väčšina mužov si avšak ani potom tento jav nebude vôbec všímať. Čo tam záleží po nejakých nezrovnalostiach na stehnách či bokoch? Chlapa určite viac zaujíma celkový výzor a pôsobenie ženy ako takej. Nebude vám stláčať stehno a skúmať, či tam sú náznaky celulitídy.

Redukujte

Celulitída sa vraj podľa odborníkov, tak ako strie, nedá úplne eliminovať. Nemali by ste teda veriť krémom a rôznym kozmetickým prípravkom, ktoré sľubujú krásne telo bez celulitídy za päť dní. Na druhej strane je tu ale možnosť redukcie a zníženie viditeľnosti pomarančovej kože. Máte viacero spôsobov, no ku každému z nich musíte jednoznačne pridať aj určitý pohyb a zmenu životného štýlu na zdravý. Bez toho sa môžete natierať čím chcete, výsledok bude stále nulový.

Neskúšajte krémy bez odporúčania, radšej si zvoľte také, ktoré vám už niekto vychválil a vy viete, že fungujú. Budete si ich musieť dlhší čas vmasírovavať do pokožky a aplikovať niekoľko týždňov. Iná, šoková terapia, je vodou. Určite ste počuli, že ľadová voda sťahuje póry a tak isto zaberá aj na celulitídu. Pri tejto možnosti sa však budete musieť poriadne dlho odhodlávať a premáhať.

Celý trik spočíva v tom, že si rozťahujete a následne sťahujete cievy, čo má okrem iného vplyv aj na ich priechodnosť, a teda si znižujete riziko zapchávania ciev. Vždy, keď pôjdete do sprchy, si na jej konci otočte kohútikom na modrú stranu a vydržte. Príjemné to nebude, ale ako sa hovorí, pre krásu treba trpieť. Nemusíte sa ľadovou vodou oblievať na prvýkrát celá. Stačí, keď si premasírujete nohy, boky a zadok. Najprv si dajte jednu ľadovú sprchu a postupne, keď si na ňu zvyknete, si na konci vždy prestriedajte pár cyklov ľadovej a teplej vody. Keď už sa budete cítiť odolná, postavte sa pod sprchu celá.

Dôležité je, aby ste sa nepreceňovali. Ak by ste mali pocit, že vám prišlo náhle zle alebo sa vám točí hlava, dajte si vodu teplejšiu. Nemusíte hneď od začiatku bojovať proti celulitíde tými najtvrdšími zbraňami. Pomaly ďalej zájdete. Riadne sa týmto heslom a redukujte celulitídu postupne. V lete, keď sa opálite, stane sa ešte viac neviditeľnou a v spojení s ľadovou vodou, krémom a pohybom ju nebudete ani vidieť.

Foto: pixmac.sk, Oli Gill – flickr