Niektorí ľudia si potrpia na sadovnícke úpravy pred vchodom do domu, iní v záhrade. Sú aj takí, pre ktorých starostlivosť o rastliny predstavuje celoživotné hobby. K upravenému kvetinovému záhonu vo väčšine prípadov patrí aj zelený svieži a pekne pokosený trávnik. Je pastvou pre oči, miestom detských hier alebo pýchou jeho majiteľa. Aby však spĺňal všetky atribúty potrebné k dosiahnutiu tohto cieľa, je potrebné vynaložiť určitú dávku námahy. Tá však určite stojí za to, pretože odmenou vám bude nielen vaša spokojnosť, ale tiež obdiv možno nie vždy sympatických susedov.

Zoberte kosačku a môžete začať

Dnes už nie je ojedinelý pohľad vidieť ženy s kosačkou v ruke. Zvlášť ak existujú moderné prístroje, ktoré celú prácu do značnej miery uľahčujú. Pokosiť trávnik predstavuje najdôležitejšiu súčasť celej starostlivosti a to nielen v lete. Je dôležité kosiť pravidelne, pretože v letnom období je jeho rast oveľa rýchlejší. Ak máte kosačku pomocou ktorej si viete nastaviť výšku želaného trávnika, určite túto funkciu využite. To, aký vysoký ho chcete mať závisí jedine od vás. V každom prípade je dobré vedieť, že golfový má inú výšku ako futbalový a tá sa tiež odlišuje od rekreačného.

Pri okrasnom trávniku ju voľte v rozmedzí 3-5 centimetrov. Kosenie však zďaleka nie je jediná činnosť, ktorým si zabezpečíte úspech. Ako každé rastlinstvo aj trávu obmedzuje burina, ktorá mu bráni v jeho nerušenom a zdravom raste. Aj keď je táto aktivita záhradkármi nie veľmi obľúbená, pletie je nevyhnutné a veľmi užitočné. Takže či sa vám chce alebo nie, rukavice do ruky a môžete začať s mechanickým odburinením vášho obľúbeného miesta.

V dnešnej dobe síce existujú rôzne špeciálne chemické prostriedky, ktoré túto prácu za vás bez akýchkoľvek problémov vykonajú. Najlepšie je však eliminovať vplyv škodlivých látok, nie totiž všetky majú blahodarný účinok na trávnik. V neposlednom rade ešte nezabudnite na pravidelné zavlažovanie. Najmä v horúcich letných dňoch si vyžaduje prísun vody až 2 krát. Ráno i večer. Iba takto dosiahnete optimálnu farbu, ktorá môže plnohodnotne konkurovať známym anglickým trávnikom. Z času na čas ho nezabudnite pohnojiť. Patrí to k základnej starostlivosti a dosiahnete tým jeho zdravý rast, optimálnu hustotu, pravú farbu čiže jedným slovom povedané krásu.

Vypestovať závideniahodný zelený koberec nie je jednoduché a stojí to veľa námahy, ale aj peňazí. Ak sa však rozhodnete zveľadiť ním svoju záhradu či okolie domu, prinesie vám veľa radosti a spokojnosti z dobre a kvalitne vykonanej práce.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!