Mať dokonalú postavu a obliecť si presne to, čo sa nám páči je snom všetkých žien. Nie každá to ale môže uskutočniť. Aby na svete neprevládala iba samá dokonalosť, musíme byť rozdielni. A tak sú niektoré chudé, iné tak – akurát, ďalšie sú obdarené skôr moletnejšou postavou. Napriek tomu môžeme byť všetky krásne. To platí hlavne pre plnoštíhlejšie dámy, ktoré si často myslia, že kvôli svojej postave nemôžu vzbudiť obdiv. Omyl! Aj s kilami navyše môžete vyzerať atraktívne, chce to len správny outfit a využiť zopár trikov.

Oblečte sa a naberte sebavedomie
Základom úspechu je prispôsobiť oblečenie vašej postave. Preto nepoužívajte úzke strihy aj keď sú práve v móde a to najmä v partiách, kde máte viac pridané. Taktiež nie je výhra voliť príliš veľké a široké strihy, ktoré budú na vás visieť a zbytočne uberú vašej kráse. Poďme sa teda podrobnejšie pozrieť, aké oblečenie je ideálne pre zaoblený druh postavy. Ak máte silnejšie stehná a takisto široké boky, výborne sa hodia dlhé sukne rovného modelu, ktoré zakryjú nedostatky a zosúmernia postavu. K nim môžete kombinovať vrchné diely s výstrihom tvaru V.

Krátke sukne by si mali odoprieť bacuľky s kratšími nohami, pre nich sú skôr vhodnejšie dlhé strihy sukní a šiat. Zabudnite na goliere a šatky, práve naopak. Dovoľte vášmu krku vyniknúť, opticky sa vám tak zúži tvár. Pre postavy so širšími bokmi sú taktiež ideálne rovné strihy nohavíc.

Mýtus o čiernej farbe, ktorá zoštíhľuje, síce vylepšuje celkový vzhľad, nemôžete však neustále pôsobiť ako pozostalá, držiaca smútok. Rozžiarte sa a nebojte sa farieb. Aj vy máte na ne nárok. Ak k ním pridáte aj nejaké vhodné vzory, môže to vyzerať úplne ideálne.

Doprajte si aj doplnky
Okrem vhodne vybraného oblečenia nezabúdajte aj na doplnky. Dávajte si však pozor a starostlivo zvážte ich použitie. Nebojte sa extravagancie a predmetov pútajúce pozornosť. Práve tie odlákajú pohľad od plnších tvarov vašej postavy a zároveň oživia váš celkový look. Len si smelo nasaďte veľké náušnice, výrazné náramky, opasky či náhrdelníky. Tie predsa nie sú iba výsadou modeliek a vy sa tak budete cítiť oveľa sebavedomejšie. Určite nezabúdajte na topánky s vysokými podpätkami, ktoré robia takisto optické zoštíhľujúce zázraky.

Keď teda bojujete so svojimi plnšími tvarmi a nedarí sa vám dosiahnuť optimálnu váhu, nezúfajte. Použitím vhodných krycích metód a optických klamov môžete pôsobiť aj vy očarujúco a atraktívne.