Bytový textil už od dávnych čias spoluutvára obrázok našich domácností. V dobe neustáleho zvyšovania nárokov na funkčnosť aj dizajn zariadenia domácnosti sa samozrejme prispôsobujú svojim prevedením aj obliečky, prehozy, prikrývky a deky, kuchynské utierky, či obrusy a osušky.

Najväčšou zmenou oproti minulosti prešlo najmä posteľné prádlo. V ponuke sa objavuje čoraz viac materiálov, vzorov aj farieb. Bavlna si stále drží silnú pozíciu v zastúpení materiálov, avšak objavuje sa v rôznych kombináciách s inými materiálmi, v podobe krepu či ako „bavlnený satén“. Čoraz viac domácností vlastní rôzne druhy návliečok – froté na príjemné teplo v zime a jemne chladivé saténové k použitiu v lete. Čo sa týka vzorov a farebnosti, už dávno začal upadať trend kvetinových vzorov na bielom podklade. Obliečky dneška vhodne dopĺňajú farebné steny spálne, alebo sú samotné najvýraznejším prvkom miestnosti, malým umeleckým dielom. Do popredia sa dostávajú aj paplóny a návliečky neštandardných rozmerov, keďže čoraz viac ľudí chce napĺňať svoje individuálne požiadavky. Preto je aj spektrum veľkostí posteľného prádla široké. Z klasických rozmerov obliečok 140/50, 40/80, 140/90, či 220/80 si vyberiete v takmer všetkých príslušne zameraných obchodoch a e-shopoch, predajcovia sú však schopní pružne reagovať aj na záujem zákazníka o inú veľkosť a za niekoľko dní požadované návliečky ušiť.

Takisto bytový textil používaný v kuchyni – obrusy a utierky už nie sú len čisto praktickou záležitosťou. Obľúbenými sa stali teflónové obrusy, ktoré vynikajú najmä ľahkým čistením škvŕn. Kuchynské utierky by mali byť samozrejme predovšetkým savé, ale pri troche snahy môžu byť tiež moderným doplnkom každej kuchyne.

Bytový textil ovplyvňuje aj vzhľad našich kúpeľní prostredníctvom osušiek a kúpeľňových predložiek. Oboje by mali byť mäkké príjemné na dotyk, mať vysokú savosť a ako inak aj dobre vyzerať. Najvhodnejším materiálom je bavlna, ktorá má ideálne vlastnosti pre tento druh textilu. Ponuka na trhu je skutočne široká, na svoje si prídu aj priaznivci žiarivých farieb a výrazných vzorov.

Nech už vyberáte ktorýkoľvek zo spomínaných kusov bytového textilu, venujte výberu dostatočnú pozornosť. Pretože aj zdanlivá maličkosť Vám môže svojou kvalitou, funkčnosťou a krásou zlepšiť deň a dať bývaniu nový rozmer.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!