Pamätáte sa na obdobie, keď ste spolu so starou mamou sedeli v kúpeľni a udivene pozerali na neznámu pani, ktorá vašej starkej natočila vlasy na natáčky a naniesla na ne prípravok, ktorý neuveriteľne zapáchal? Použitím difuzéra sa z rovných vlasov stali kučeravé.

Tieto časy sú však dávno preč. Vývoj neustále napreduje a neubránili sa mu ani prípravky potrebné na vytvorenie trvalej ondulácie. Charakterizuje ich vysoká úroveň kvality a jednoduchá aplikácia. Napriek tomu poškodzujú vlasy a spôsobujú štiepenie končekov. Obsahujú totiž látky, vďaka ktorým sa vlas stáva ľahšie tvarovateľným. Zároveň však zasahujú do jeho prirodzenej štruktúry. Preparačné vody sú však obohatené o ceramidy, prírodné proteíny alebo keratín. Tieto dve látky zabraňujú štiepeniu vlasov. K dispozícii sú tri druhy trvalej a to jemná, normálna a silná. Stále častejšiemu využitiu sa teší bylinná trvalá ondulácia, ktorá obsahuje harmanček a žihľavu alebo chmeľ, ktoré vlasy regenerujú. Pri aplikovaní trvalej ondulácie je dôležité sledovať čas pôsobenia, ktorý závisí od kvality vlasov.

Napriek faktu, že trvalá je pre vlasy škodlivá, my ženy sme pre krásu schopné veľa obetovať. Túžba po bohatých a kučeravých vlasoch je silnejšia ako všetky nevýhody tohto zákroku.

Ak ste sa rozhodli podstúpiť permanentný styling odporúčame navštíviť kaderníka s bohatými skúsenosťami. Urobí vám nielen kvalitnú trvalú, ale dodá aj zopár  cenných rád. Po trvalej je dôležité používať vhodné kozmetické prípravky a na vlasy aplikovať špeciálne vlasové kúry s obsahom keratínu a vitamínu B5, ktoré im pomôžu zregenerovať sa. Pozor na farbenie a melírovanie, ktoré možno podstúpiť až po niekoľkých týždňoch.

Trvalá ondulácia sa odporúča predovšetkým pre jemné vlasy, pričom nemusí ísť o dosiahnutie kučier. Použitím špeciálneho permanentného stylingu možno docieliť väčší objem. Treba si však uvedomiť, že jemné vlasy sú tenšie a tým pádom treba dlhší čas na ich ozdravenie. Vyžadujú dôkladnú a kvalitnú starostlivosť. Nepríjemným dôsledkom zlého zaobchádzania s vlasmi po trvalej môže byť strihanie alebo zdĺhavé čakanie na odrastenie vlasov.

Vlasom po ondulácii pomôžu aj doplnky výživy určené na regeneráciu vlasov a prírodné masky. Netreba sa preto báť!

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!