Námornícka modrá, jemná fialová, červená, teplá béžová či ružová v odtieni šampanského sú farbami tohto leta. Ale pozor, zabudli sme na tyrkysovú, ktorá vo všeobecnosti je farbou priateľstva a sympatie. Ak patrí medzi vaše obľúbené farby, ste kreatívna osoba a máte zmysel pre humor. V mnohých kultúrach je farbou ochrany, pretože sa používa pri amuletoch, ktoré majú ľudí chrániť od zlých vplyvov. Zároveň je farbou leta, pretože pri pohľad na túto farbu v človeku evokuje spomienky na more a slnkom zaliate pláže.

Tyrkysová by mala byť aj súčasťou vášho šatníka, podobne ako je to u mnohých hviezd či hviezdičiek. Nedávno sa predviedla v tyrkysovej Anne-Lynne Mc-Cord práve na večierku Calvina Kleina. Šaty vo farbe leta jej veľmi pristali a pútala pozornosť všetkých zúčastnených. Ak vám chýba odvaha na šaty v tyrkysovej, skúste zvoliť kombináciu s čiernou a určite zožnete úspech, či už pôjde o bežnú alebo spoločenskú udalosť.

Tyrkysová nie je len o šatách, ale je farbou, ktorá je vkusná na akomkoľvek oblečení alebo bižutérii. Skúste si obliecť priliehavé nohavice a bielu tuniku. K tomu zvoľte lodičky a kabelku v tyrkysovej farbe.

Túto farbu môžete využiť naozaj všade. Ideálne sú dvojdielne plavky v modro-zelenej doplnené pareom v rovnakom odtieni. Ďalším tipom, v ktorom určite zažiarite a upútate pozornosť je tyrkysová šatka alebo bižutéria vo farbe mora.

Zmes modrej a zelenej je naozaj skvelá a možno ňou oživiť každý odev. Výborne sa hodí pre spoločenské alebo koktejlové šaty, minišaty, sukne, šortky, topánky, kabelky či bižutériu.

Stále in sú džínsové šortky. Stačí ich skombinovať s tyrkysovým topom a sandálmi na vysokom opätku a môžete vyraziť do mesta na nákupy či posedenie s priateľkou. Ak vás čaká náročné obiehanie obchodov, vymeňte sandále za balerínky. Budete sa cítiť pohodlne a túto voľbu ocenia aj vaše nohy. A ešte jedna rada – nezabúdajte, že overal v tyrkysovej je skvelý výber, ktorý je nielen pekný, ale aj praktický.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!