Azda nie je žena na tomto svete, ktorá by neochutnala aspoň raz v živote kávu. Niektoré jej omamnej vôni a lahodnej chuti podľahnú, iné v nej nevidia nič zvláštne a predstavuje pre nich iba z času na čas príjemné chvíle pri niekoľkých dúškoch. Tak či onak, káva v dosť významnej miere ovplyvňuje náš organizmus a dodáva mu množstvo pozitívnych, ale aj negatívnych účinkov. Poznáte ich vlastne a viete ako sa prejavujú vo vašom tele potom, keď podľahnete neodolateľnému kávovému pokušeniu?

Predovšetkým sa s pitím kávy spája pocit pokoja, relaxu a odpočinku, po ktorom tak všetky túžime. Zaiste nie vždy sa nám darí dosiahnuť takúto atmosféru, ale aspoň maličká chvíľka príjemného pôžitku, aj keď ju prežívame v práci, patrí určite k nezabudnuteľným okamihom dňa. Mnohé jej účinky poznajú najmä pri prekonávaní únavy, keď potrebujeme dosiahnuť lepší výkon, väčšiu energiu a viac životaschopnosti. Ale pozor!

Nikdy to s jej pitím nepreháňajte, pretože môžete dosiahnuť opačný efekt. Jej veľké prijímané množstvo uspáva, môže taktiež dôjsť aj k strate rovnováhy či zhoršeniu vnímania vzdialenosti. Niekedy môže mať káva aj nepriaznivý účinok na naše fyzické zdravie, najmä vy, ktoré máte problémy so žalúdočnými vredmi by ste mali na to pamätať a kávu piť iba opatrne.

Poďme sa ale pozrieť na to, čo pozitívne nášmu telu káva dodáva. Výhodná je jej konzumácia najmä v terajších chladných a hmlistých jesenných dňoch, kedy ženy môžu vďaka nej predísť depresii. Kofeín, ktorý sa v nej nachádza nepôsobí iba proti únave, ale taktiež dodáva pocit šťastia, spokojnosti, ktorý tak všetky veľmi potrebujeme.

Je zdrojom antioxidantov, preto nás chráni pred škodlivými vplyvmi voľných radikálov. To však neznamená, že teraz by sme v rámci svojho zdravia mali piť celé dni výlučne kávu. Určite nie. Avšak zdravé látky v nej prítomné nám môžu len dopomôcť k dosiahnutiu ešte lepšej fyzickej kondície. Jej pitím takisto obmedzujete problémy s hrubým črevom a s tým spojené rozličné zhubné ochorenia. Vďaka nej tak dochádza k častejšiemu vyprázdňovaniu a tak prečisťovaniu tela.

Máte problémy so zubnými kazmi? Tak si určite doprajte aspoň raz do dňa tento neodolateľný kávový pôžitok. Vedci totiž zistili, že blahodarne pôsobí na zuby a ničí baktérie spôsobujúce zubný kaz. V každom prípade sa pri jej pití majte na pozore. Určite to nepreháňajte a za každou šálkou sa osviežte pohárom čerstvej vody. Káva totiž telo dehydruje, preto by ste tekutinu po jej konzumácii mali doplniť.

Tak či onak, káva bola, je a vždy bude populárnym nápojom na celom svete. Tak si ju vychutnajme nakoľko sa len dá.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!