Konečne prichádza leto. Teploty stúpajú a priamo úmerne týmto stúpajúcim teplotám klesá množstvo oblečenia na našich telách. Zo šatníkov vyťahujeme šortky, tielka, krátke sukničky a samozrejme plavky. No mnohé z nás nie sú pri pohľade do zrkadla práve nadšené. Zima sa na našej pokožke poriadne podpísala. Strie a celulitída ako dôsledok zimného ničnerobenia a prejedania sa, či suchá pokožka ako dôsledok vetra a nepriazne počasia, trápi nejednu z nás. Čo s tým?

Pomáhame pokožke

Dámy, svoje telo musíme najprv poriadne rozhýbať. Neznamená to, že treba podávať atletické výkony. No každodenná prechádzka, jazda na bicykli, či pár drepov určite neuškodí. A zároveň sa môžeme začať venovať aj starostlivosti o pokožku. Práve na zimou skúšanú pleť je veľmi vhodné kakaové maslo. To vyrieši viacero problémov naraz:

  • zabezpečí hydratáciu suchej pokožky
  • predíde tvorbe strií
  • zmierni prejavy celulitídy

Ako teda kakaové maslo používať? Možno ho nanášať na pokožku celého tela – od nôh, až po tvár a dokonca aj pery. Kakaové maslo sa veľmi rýchlo vstrebáva do pokožky a je preto vhodné najmä na suchú, ale aj citlivú pleť. V prípade začínajúcich problémov so striami je potrebné kakaové maslo pravidelne natierať na problémové partie. Prejavy celulitídy zas zmierni pravidelná masáž stehien a zadočku s kakaovým maslom. Práve vďaka týmto účinkom ho obľubujú aj tehotné ženy. Ak Vás jeho úžasné účinky na pokožku zaujali, kakaové maslo môžete kúpiť tu. No nie je to všetko, čo dokáže!

Meníme stravu

Vedeli ste, že kakaové maslo môžete použiť aj pri pečení a smažení? Aj tu má jeho použitie nesporné výhody. Pre milovníkov delikates je najdôležitejšia azda tá, že kakaové maslo nechá vyniknúť chuti samotných potravín. No čo je ešte dôležitejšie, neobsahuje žiaden tuk! Pokojne si na ňom môžeme smažiť ryby, mäso alebo zeleninu, ktoré budú vďaka nemu omnoho zdravšie. Nie ako mastné potraviny opekané na klasických tukoch.

Kakaové maslo ponúka aj Bionatural.sk.Zaoberá sa predajom biokozmetiky a nájdete tu toho okrem kakaového maslo omnoho viac. No práve vďaka kakaovému maslu sa v lete budete cítiť ako kráľovná pláže!