Každá ženská duša sa túži páčiť svetu. Trochu síce zabúdame na tú pravú sebelásku, ktorá by mala byť dôležitejšia ako to páčiť sa ostatným, ale možno si práve komplimentmi od druhých pozdvihneme sebavedomie. A zobudiť sa ráno krásna bez toho, aby ste nemuseli tráviť desiatky minút v kúpeľni pred zrkadlom, už nemusí byť utópia. Môžu vám k tomu postačiť len kvalitné umelé riasy, s ktorými sa už viac nebudete musieť domaľovávať špirálou.

„Urob si sám“

V každej lepšej predajni s kozmetickými produktami nájdete set umelých rias, ktoré sú na každé oko vkuse, nie sú, teda, rozdelené po jednej a je v balení priložené aj lepidlo, ktorým si ich pripevníte. Tu však záleží na vašej šikovnosti, no životnosť týchto rias nie je dlhšia ako pár dní. Dávajte si dobrý pozor, aby ste si lepidlo nezaniesli priamo do oka a nepodráždili si ho. V prípade akejkoľvek alergickej reakcie je nutné dať riasy dole. Táto forma je však výrazne lacnejšia ako tie ostatné.

Profesionálny look

Ďalšou možnosťou je objednať sa ku kozmetičke alebo priamo do salónu krásy, kde vám urobia predĺženie na vaše prirodzené riasy. Je viacero druhov predĺženia (2D, 3D a iné), záleží na vás, čo preferujete. Taktiež si sama môžete vybrať ako veľmi husté chcete riasy mať a akú dĺžku chcete dosiahnuť. Na prvýkrát radšej zvoľte prirodzenejšiu zmenu, aby ste sa necítili až príliš umelo a nebol to pre vás obrovský skok.

Urobte si dobrý prieskum a zvoľte kozmetičku so skúsenosťami a ktorá má dobré referencie. Musí mať prácu v rukách, v opačnom prípade vám riasy vypadajú svetelnou rýchlosťou. Tohto postupného padania sa však nesmiete zľaknúť, nakoľko aj vaše riasy prirodzene padajú, tak je jasné, že s nimi vypadne aj prilepená. Doplnenie je potrebné väčšinou tri až štyri týždne. Hneď po otvorení očí budete cítiť pálenie z lepidla, to ale do pár minút prejde. Znova platí pravidlo, ak budete cítiť podráždenie či začervenanie očí, vyhľadajte kozmetičku, ktorá vám dá riasy profesionálne dole. Hneď po ich nasadení sa vyhnite saune, aby lepidlo vytvrdlo.

Foto: pixabay.com