Každý rok presne v tom istom období upadáme takmer všetci do dilemy, aké darčeky by sme mali kúpiť našim najbližším. Tak, aby boli finančne dostupné, no najmä aby potešili obdarovaného. Je naozaj zbytočné kupovať vianočné darčeky, ktoré ostanú nepoužité niekde v zásuvke a nemajú žiadny praktický význam. To je potom len utrácanie peňazí. Radšej kúpte darček, ktorý bude mať využitie, ako by ste mali kúpiť niečo nepotrebné. Pýtate sa, čo by bolo vhodné zvoliť pod vianočný stromček tento rok? Je tu jeden tip na darček, ktorý je vhodný pre každého, bez ohľadu na vek, pohlavie, záujmy či vzdelanie. Áno, máte pravdu, hovoríme o knihách.

kniha

Kniha je darček, ktorý poteší naozaj každého, musíte len vhodne vystihnúť žáner knihy. Pod stromčekom urobí radosť od najmenších až po starých rodičov. Na knihách je skvelé to, že vždy máte na výber, nikdy sa neminú. Ak neviete, akú vybrať, stavte na recenzie. Samozrejme, sto ľudí, sto chutí, no priemer hodnotení zvyčajne neklame. Navyše ak poznáte obľúbeného autora či žáner človeka, ktorému knihu kupujete, stačí sa v kníhkupectve opýtať na najlepšie predávané výtlačky a máte po probléme. O obľúbenom žánri sa budete musieť tajne informovať. Veď milovníkovi kriminálnych príbehov zrejme neulahodíte historickým románom a presne naopak. Kniha pomôže obdarovanému ujsť od každodenných problémov, zabudnúť na prácu a ponoriť sa do fiktívneho príbehu a prežívať iný život. Aspoň na chvíľu.

Čo je nástrahou pri kúpe knihy pre druhých, je fakt, že príbeh už čítali alebo vydanie vlastnia a plánujú si k nemu sadnúť. Tomuto sa môžete vyhnúť tak, že zvolíte buď pomerne neznámeho, ale kvalitného autora, alebo vystihnete kúpu čerstvej novinky, ktorá sa len nedávno dostala na pulty kníhkupectiev a váš objekt obdarovania ešte nemal čas sa ku knihe dostať. Kniha je skvelým darčekom aj z toho dôvodu, že ju kúpite pre niekoho iného, ale môžete si ju ešte predtým prečítať aj vy.

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!